REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Top 9 nowości Apple, o których musisz wiedzieć

WWDC 2017 już za nami! Apple w tym roku nie wzbraniało się, jeśli chodzi o nowości. Zwykle na czerwcowych konferencjach prezentowane jest tylko nowe oprogramowanie. W tym roku pokazano znacznie więcej. Oprócz systemów operacyjnych zaprezentowano nowy sprzęt.

Tegoroczna edycja WWDC, którą na bieżąco komentowaliśmy na naszym liveblogu, obfitowała w nowości i zapowiedzi. Firma z Cupertino nie ograniczyła się wyłącznie do zapowiedzi nowych wersji systemów, czyli iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 i tvOS 11. Tim Cook i reszta pracowników Apple’a pokazali światu też mnóstwo nowych urządzeń. Części z nich się spodziewaliśmy, a część okazała się totalnym zaskoczeniem.

06.06.2017
9:20
wszystkie Maki i sprzęt z iOS są dotknięte problemem
REKLAMA

WWDC 2017 to konferencja dla programistów, a głównym punktem programu był oczywiście iOS 11. Niestety nowe wersje usług takich jak Siri czy Apple Pay nadal nie są u nas dostępne. Z części zmian skorzystamy, a należą do nich np. nowy ekran blokady i powiadomień, nowe Centrum Sterowania, odświeżony App Store, a także nowości w aplikacji Zdjęcia i nowy tryb Nie przeszkadzać dla kierowców.

Czytaj więcej: WWDC 2017 – iOS 11

 

REKLAMA

Konferencja dla deweloperów organizowana przez Apple’a to czas, gdy użytkownicy komputerów Mac mogą po raz pierwszy zobaczyć zmiany w macOS. Tak jak można się było spodziewać, te są wyłącznie kosmetyczne. Nowa wersja systemu to macOS High Sierra, a najciekawszą nowością jest natywna obsługa gogli VR.

Czytaj więcej: Apple wreszcie wchodzi w wirtualną rzeczywistość.

 

Na prezentacji nie mogło zabraknąć nowej wersji oprogramowania do zegarków. Największą nowością jest nowa tarcza zegarka, która opiera się o Siri i będzie wyświetlać informacje kontekstowe. Oprócz tego na tarczy zegarka będzie można wyświetlać nowe animowane postaci. Do Myszki Miki dołączyli bohaterowie Toy Story. Pojawiło się też kilka usprawnień aplikacji Trening i pomniejszych zmian, ale to tylko kosmetyka.

Czytaj więcej: WWDC 2017 – watchOS 4

 

Najmniej czasu poświęcono czwartemu z systemów operacyjnych, czyli tvOS 11. Nie zapowiedziano żadnych gruntownych zmian, za to pierwszą nowością podczas WWDC 2017 było ogłoszenie ściślejszej współpracy z firmą Amazon. Od teraz posiadacze Apple TV 4 będą mieli dostęp do aplikacji Prime Video.

Czytaj więcej: Amazon Prime na Apple TV

 

Podczas prezentacji iOS 11 skupiono się na nowościach dla iPhone’ów, ale później się okazało, że nie zabrakło też nowości dla posiadaczy iPadów. To świetna wiadomość, bo system operacyjny dla tabletów Apple’a doczekał się zupełnie nowego interfejsu użytkownika, w tym np. docka. To już nie jest wyłącznie rozciągnięty ekran iPhone’a! Zapowiedziano też nowe oprogramowanie: Affinity Photo w tabletowym wydaniu.

 

Razem z iOS 11 w wersji dla tabletów pokazano zupełnie nowy sprzęt. Nowy iPad Pro ma 10,5-calowy ekran i dostał własną dedykowaną klawiaturę, ale w ofercie nie zabraknie też 12,9-calowych modeli. Apple chwali się ekranami, które mają jasność na poziomie 600 nitów i wsparcie dla trybu HDR. Tablety napędza procesor A10X Fusion.

Czytaj też: Nowy iPad Pro – polskie ceny i iPad Pro 2017 – co musisz wiedzieć

 

Zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło podczas konferencji prezentacji odświeżonej linii MacBooków. Z zewnątrz nie zmieniło się praktycznie nic, ale MacBooki Pro i zwykłe, 12-calowe MacBooki otrzymały procesory Intel Kaby Lake i kilka nowych wariantów. Mniej najbardziej ucieszył 13-calowy MacBook Pro w tańszej wersji z 128 GB dyskiem twardym i teraz poważnie zastanawiam się nad zakupem.

Czytaj więcej: odświeżone MacBooki zaprezentowane na WWDC 2017

 

REKLAMA

Odświeżenia doczekała się też linia stacjonarnych komputerów Apple’a. Urządzenia z linii iMac mają teraz w obudowie dwa dodatkowe porty Thunderbolt, lepsze ekrany i nieco podrasowaną konfigurację. Szybko jednak przestały one kogokolwiek interesować, bo po chwili zaprezentowany został iMac Pro. To nowa, kosztująca aż 4999 dol. maszyna, która pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej: Odświeżone komputery iMac i zupełnie nowy iMac Pro

 

Wisienką na torcie jest nowy głośnik na wzór Google Home i Amazon Echo z tą różnicą, że jego użytkownicy nie będą rozmawiać z Google Assisstant i Amazon Alexa, tylko z Siri. Oczywiście ten sprzęt to dla nas jeszcze większa egzotyka, niż Apple TV, bo nie porozmawiamy z nim w języku polskim.

Czytaj więcej: HomePod, czyli głośnik z Siri od Apple’a

 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA