REKLAMA

Konferencja Apple WWDC 2017 na żywo - live blog Spider’s Web

Już dzisiaj o godzinie 19:00 rozpocznie się WWDC 2017 - konferencja dla programistów, podczas której Apple zaprezentuje nowości związane z oprogramowaniem, ale również pewne nowinki sprzętowe. Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania - bądźcie z nami.

05.06.2017 14.34
Konferencja Apple WWDC 2017 na żywo - live blog Spider’s Web
REKLAMA

WWDC 2017 - co pokaże Apple?

REKLAMA

Świetne opracowanie najbardziej wiarygodnych plotek oraz przedpremierowych przecieków, dotyczących tego, co Apple może dzisiaj pokazać, przygotował Piotrek Grabiec. W tym artykule przeczytacie o nowościach w iOS 11, zmianach w systemie macOS 10.13 oraz oprogramowaniu dla Apple Watcha i Apple TV. Nie zabrakło również doniesień o nowych MacBookach, MacBookach Pro, nowym iPadzie, głośniki z Siri oraz innych sprzętach. Przeczytajcie koniecznie.

Konferencja Apple na żywo - o której start?

Stream wideo z WWDC 2017 będzie dostępny na specjalnej stronie. Po wejściu na nią przed rozpoczęciem relacji najprawdopodobniej ujrzysz komunikat “Watch the keynote live 6/5 at 10 a.m. PDT.” - oznacza to, że transmisja rozpocznie się 5 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Konferencja WWDC - jak oglądać?

Na chwilę przed startem konferencji na tej stronie zostanie zamieszczony odtwarzacz wideo z transmisją. Do obsługi transmisji Apple korzysta z technologii HLS (HTTP Live Streaming), która nie jest wspierana przez niektóre przeglądarki, np. przez Chrome’a, Firefoksa i Internet Explorera.

Aby oglądać stream na oficjalnej witrynie należy otworzyć stronę w przeglądarce Microsoft Edge (Windows 10) lub na iPhonie, iPadzie bądź iPodzie z przeglądarką Safari (iOS 7.0 lub nowszy). Oczywiście transmisja będzie dostępna również na komputerach Mac z przeglądarką Safari (6.0.5 lub nowszą) na systemie OS X (10.8.5 lub nowszy). Istnieje również możliwość oglądania transmisji za pomocą Apple TV (2 gen. i 3 gen. wymaga oprogramowania 6.2 lub nowszego).

Jak oglądać konferencję Apple na Androidzie i starszych Windowsach?

Istnieje nieoficjalny sposób, aby uruchomić wideo z transmisją również na starszych Windowsach oraz na Androidzie. W tym celu należy zainstalować oprogramowanie VLC Player.

Na Windowsach klikamy w zakładkę Media i Open Network Stream, a na Androidzie wybieramy Stream. Następnie wklejamy ten link (kliknij prawym lub przytrzymaj palec na ekranie, żeby skopiować).

Konferencja Apple - live blog

Na Spider’s Web tradycyjnie już będziemy prowadzili live bloga z konferencji Apple. Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania.

REKLAMA

W trakcie live’a będziemy również publikować gorące newsy, a po zakończeniu konferencji pojawi się szereg podsumowań, opracowań, felietonów i analiz.

Bądźcie z nami! Zaczynamy o 19:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA