REKLAMA

Pierwsza bomba z WWDC 2017: Amazon Prime Video trafia na Apple TV

Zaledwie w 10 minut po starcie WWDC 2017 dostaliśmy pierwszą świetną wiadomość. Aplikacja Prime Video od Amazonu trafi wreszcie na Apple TV.

05.06.2017 17.33
Prime Video od Amazonu pojawi się wreszcie na Apple TV - WWDC 2017
REKLAMA
REKLAMA

WWDC 2017 dopiero co się rozpoczęło, a Tim Cook zapowiedział już pierwszą ciekawą nowość dotyczącą tvOS. Najwyraźniej, tak jak sugerowały plotki, firmom Apple i Amazon udało się zakopać topór wojenny.

Aplikacja Amazon Prime Video trafia na Apple TV.

Apple TV to przystawka do telewizora marki Apple, której pierwsza wersja pojawiła się już 10 lat temu. Jej ostatnia edycja, czyli Apple TV 4, działa pod kontrolą systemu tvOS, który opiera się o iOS znany z iPhone'ów. Nowy system operacyjny pozawala na instalację aplikacji firm trzecich.

apple wwdc 2017 prime video amazon apple tv

Jedną z najważniejszych kategorii w App Store na tvOS jest oczywiście oprogramowanie dostawców usług VOD. Już teraz można skorzystać z wielu tego typu programów, ale jednego z ważnych graczy brakowało. Teraz ten brak udało się wreszcie naprawić, a Prime Video pojawi się w App Storze na tvOS.

Z tej nowości ucieszą się również Polacy, którym udostępniono Prime Video.

Serwis VOD od Amazonu jest od końca zeszłego roku dostępny w naszym kraju. Niestety, w przeciwieństwie do Netfliksa i ShowMaksa, do tej pory nie dało się łatwo oglądać udostępnianych w nim materiałów na Apple TV. Jedyną opcją było strumieniowanie z iPhone'a, iPada lub komputera Mac na Apple TV przez AirPlay.

REKLAMA

Związane to było ze sporem pomiędzy Apple i Amazonem. Doszło do tego, że Apple TV zostało wycofane ze sklepu Amazon. Jeff Bezos nie chciał sprzedawać przystawek do telewizora, na których nie ma aplikacji obsługującej jego serwis - nie chciał też przygotować aplikacji na sprzęt konkurencji.

Jeff Bezos i Tim Cook, jak widać, wreszcie doszli do porozumienia. Niestety jak na razie brak wiadomości na temat rozszerzenia dostępności aplikacji TV od Apple'a, która agreguje różne serwisu VOD w jednym miejscu. Ta będzie wspierać Amazon Prime Video, ale niestety - nie u nas.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA