REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Affinity Photo trafia na iPada. Zapowiada się rewelacyjnie

No proszę, po Lightroom Mobile mamy kolejne duże narzędzie do edycji zdjęć na iPadzie. Oto Affinity Photo w wersji mobilnej.

05.06.2017
21:53
affinity photo ipad
REKLAMA
REKLAMA

Affinity Photo w wersji na iPada było zapowiadane już przynajmniej od roku, ale słuch o tej aplikacji zaginął. Aż do dziś. Na konferencji Apple WWDC zobaczyliśmy działającą wersję tej oczekiwanej aplikacji i dowiedzieliśmy się, że właśnie trafia ona do App Store.

Affinity Photo zapowiada się na jeden z najlepszych mobilnych edytorów zdjęć.

affinity photo ipad class="wp-image-569416"

Desktopowa wersja Affinity Photo jest realną alternatywą dla Photoshopa i cieszy się wielkim powodzeniem z uwagi na możliwości, niską cenę i model sprzedaży opierający się o dożywotnią licencję, a nie abonament.

Wersja mobilna wygląda równie ciekawie. W aplikacji znajdziemy nowy interfejs zoptymalizowany pod obsługę dotykiem, w tym do obsługi piórkiem Apple Pen, choć nie będzie ono wymagane.

Jeśli chodzi o możliwości, znajdziemy ogromną część funkcji dostępnych w desktopowym programie.

Możemy edytować zdjęcia RAW, a także pliki PSD. Nie zabrakło takich narzędzi jak dodge, burn, klonowanie, filtr liquify, czy obsługi wypełnień content-aware. Fani fotografii docenią bardziej zaawansowane techniki retuszu, takie jak frequency separation.

Oczywiście znajdziemy też całą gamę podstawowych narzędzi, takich jak efekty, maski, kanały, warstwy, krzywe, poziomy, balans bieli, cienie, światła, suwaki HSL, łączenie panoram i zdjęć w technice focus merge, czy edycję zdjęć sferycznych.

Wszystkie te zmiany możemy nanosić niedestrukcyjnie, za pomocą masek, które następnie możemy przenosić nad inne warstwy, albo edytować bez dotykania bazowej części zdjęcia lub grafiki.

affinity photo ipad class="wp-image-569415"

Mobilny Affinity Photo wspiera przestrzenie barwne RGB, CMYK, LAB i monochromatyczną.

Wisienka na torcie: wspólna historia plików między iOS, macOS i Windowsem.

REKLAMA

Niezależnie od tego z jakiej wersji Affinity Photo korzystasz, silnik stojący za back-endem programu jest dokładnie ten sam. To oznacza pełną kompatybilność plików między programem desktopowym i mobilnym, a także między różnymi systemami, na których jest dostępne Affinity. Do tego mamy współdzieloną historię plików.

Wszystko to wygląda naprawdę kapitalnie, choć program nie będzie tani. Aplikacja Affinity Photo jest kompatybilna z iPadem Air 2, iPadem 2017 i iPadami Pro 9,7-, 10,5- i 12,9-cala. Aplikację kupimy za 94,99 zł, ale jest to początkowa cena, niższa o ok. 30 proc. od domyślnej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA