REKLAMA

Z zabezpieczeniem, czy bez? Jak dbasz o swój smartfon?

Nie jest łatwo dbać o smartfon, jeśli nie masz iPhone'a lub Samsunga. Wybór akcesoriów na telefony pozostałych marek wciąż jest irytująco mały.

03.03.2017 18.31
Huawei Mate 9
REKLAMA
REKLAMA

Przez pewien czas korzystałem ze smartfonów Motoroli, czyli byłem takim smartfonowym hipsterem - niepopularne modele, bambusowe obudowy i praktycznie brak dostępnych akcesoriów w postaci wymyślnych futerałów, etui i plecków.

Teraz zmieniłem Motkę na Huaweia Mate 9 i w końcu mogę trochę przebierać w dostępnych akcesoriach. Wybór jest na tyle duży, że w ostatnich tygodniach sprawiłem sobie 4 różne futerały ochronne. Cztery, bo w każdym coś mi nie pasowało. Tym sposobem mam kilka case’ów i aktualnie korzystam z tego, który zamówiłem jako pierwszy, bo okazał się być pod pewnym względem najlepszy.

Zanim przejdę do wniosków pokrótce przedstawię futerały, które przetestowałem.

Nillkin Super frosted shield case

Nillkin Super frosted shield case class="wp-image-548991"
Nillkin Super frosted shield case dla Huawei Mate 9

Etui jest wykonane z dość twardego tworzywa, bardzo dobrze dopasowane do urządzenia, chroni tył smarfona, boki oraz narożniki. Nie chroni górnej i dolnej krawędzi.

Spigen Rugged Armor

huawei-mate-9-futeral-spigen class="wp-image-548993"
Spigen Rugged Armor dla Huawei Mate 9

Futerał jest wykonany z jednego kawałka elastycznego tworzywa, bardzo dobrze dopasowany do kształtów urządzenia, chroni smartfon z każdej strony - również z przodu, przez rant wokół ekranu.

Luphie New Aluminum Metal bumper case

Luphie New Aluminum Metal bumper case class="wp-image-548998"
Luphie New Aluminum Metal bumper case dla Huawei Mate 9

Bumper wykonany jest z dwóch kawałków aluminium oraz dwóch elementów montażowych - spinki. Chroni w zasadzie wyłącznie krawędzie urządzenia, nieznacznie wystając ponad taflę ekranu.

U.Case CarbonFrame

U.Case CarbonFrame class="wp-image-549002"
U.Case CarbonFrame dla Huawei Mate 9

Futerał składa się z dwóch elementów - sztywnej ramki wykonanej z poliwęglanu i reszty z dość elastycznego tworzywa. Etui chroni urządzenie z każdej strony.

Co mi w nich nie pasowało?

Zacznę od końca. U.Case CarbonFrame sprawił, że i tak już wielki Huawei Mate 9 urósł do trudnych do zaakceptowania rozmiarów. Dodatkowo tył futerału był dość śliski, przez co chwyt urządzenia nie był pewny. Bałem się korzystać ze smartfonu, gdy musiałem trzymać go w jednej ręce, a do tego chodzić po niezbyt równych polskich chodnikach.

Luphie New Aluminum Metal bumper case - długa nazwa, bardzo intrygujący wygląd i dwa problemy. Po pierwsze smartfon w tym bumperze jest cholernie szeroki. Po drugie… aluminiowa obudowa wokół telefonu znacząco pogorszyła jakość i zasięg połączenia z WiFi.

Nillkin Super frosted shield case zapewnia bardzo dobry chwyt urządzenia i wysoki poziom ochrony. Problemem jest jednak wystająca z przodu krawędź, która w założeniu ma chronić szkło na wyświetlaczu. W praktyce sprawia, że wykonywanie gestów przesunięcia od samej lewej lub prawej krawędzi ekranu jest dość niewygodne.

I tym sposobem wróciłem do futerału Nillkin Super frosted shield case, czyli mojego pierwszego wyboru. Etui nie chroni co prawda wszystkich krawędzi smartfona, ale znacząco poprawia uchwyt - sprzęt wyśmienicie leży w dłoni. Lekka i cienka konstrukcja futerału z kolei nie powiększa i tak już dużego smartfona.

Na koniec wrzuciłem na ekran hybrydowe szkło 3mk FlexibleGlass i po cichu liczę na to, że taka ochrona wystarczy.

Tak po prawdzie już chyba poddałem się w dalszych poszukiwaniach.

Z chęcią przetestowałbym jeszcze jeden futerał - jakiś sensowny, ładny skórzany. Coś jak te oryginalne Apple’owskie do iPhone’ów. Wiem, że Huawei zrobił podobny dla P9. Niestety na Mate’a 9 nie widziałem. To moja ostatnia deska ratunku.

REKLAMA

Potem daję za wygraną i stwierdzam, że na duży smartfon zdobyć porządny futerał jest rzeczą niemożliwą.

Jestem ciekaw, czy wy też macie takie problemy z dostaniem sensownych etui na smartfony inne niż popularne Samsungi i iPhone’y? I dajcie znać, jak chronicie swoje telefony - folia, szkło hartowane, futerał z klapką, bumper, czy może etui na plecki?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA