REKLAMA

Twórcy Pokemon GO szykują się na zimę. Zmieniają zasady gry

Minął zaledwie dzień od ogłoszenia przez Niantic, że łapanie Pokemonów stanie się łatwiejsze, a otrzymaliśmy informację na temat kolejnych zmian w Pokemon GO. Nadchodząca aktualizacja zmieni sposób, w jaki będzie można trenować w Gymach przejętych przez drużynę gracza. To bardzo dobra wiadomość.

07.10.2016 07.01
Pokemon GO w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy na Spider’s Web o zmianach w Pokemon GO, które ułatwią łapanie Pokemonów. Twórcy zapowiedzieli, że zdobyte medale za zebranie 50, 100 i 200 stworków danego typu ułatwią zdobywanie kolejnych. To jednak nie wszystko, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej aktualizacji.

Niantic zapowiedziało zmiany w Poke Gymach.

Do tej pory podczas przejmowania aren należących do przeciwników gracze mogli wykorzystać sześć swoich stworków, które toczyły walki z Pokemonami zostawionymi w Poke Gymie przez innych graczy. Jak zapowiedziało Niantic na Facebooku w przypadku trenowania na arenie przejętej przez drużynę gracza można było jednak wybrać tylko jednego Pokemona.

Ten system sprawiał, że walki na arenach swojej drużyny były nudne i krótkie. Jeden Pokemon rzadko kiedy radził sobie więcej niż z jednym przeciwnikiem. Teraz treningi będą wyglądały podobnie, jak przejmowanie aren przeciwników. Gracze będą mogli wykorzystać sześć Pokemonów, a poziom przeciwników zostanie odpowiednio przeskalowany, by każdy mógł uczestniczyć w zabawie.

Pokemon GO class="wp-image-520515"

Cieszy też to, że Niantic wreszcie zaczęło rozmawiać ze społecznością graczy.

Z początku twórcy Pokemon GO, którzy nie zatrudnili nawet nikogo na stanowisku tzw. community managera, robili swoje i nie rozmawiali z fanami w ogóle. To się wreszcie zmieniło, a Niantic zapowiada nowości z wyprzedzeniem, by gracze powoli nudzący się grą mieli powód by czekać na kolejne aktualizacje.

Tak jak wcześniej system Buddy, pozwalający wybrać swojego towarzysza, tak nowa funkcja medali i zmiana sposobu walki w Gymach przejętych przez drużynę gracza, zostały zapowiedziane z wyprzedzeniem. Jest spora szansa, że aktualizacja wprowadzająca dwie ostatnie nowości pojawi się już w najbliższy wtorek.

W tym kontekście martwi to, że nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi innych zmian, w tym np. opcji wymieniania się stworkami lub systemu walk pomiędzy graczami. Wielu graczy, którzy złapali większość lub wszystkie dostępne stworki, czeka na kolejną generację Pokemonów.

REKLAMA

Nie wspominając o systemie namierzania stworków blisko konkretnych Poke Stopów, który był już przecież testowany w San Francisco, a słuch po nim zaginął…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA