REKLAMA

Co widzisz na zdjęciu? To nie Audi R8, tylko... zabawka

Zdjęcia reklamowe przedstawiające supersamochody wcale nie muszą być koszmarnie drogie w realizacji. Okazuje się, że wystarczy domowe studio fotograficzne.

17.10.2016 16.14
Co widzisz na zdjęciu? To nie Audi R8, tylko... zabawka
REKLAMA
REKLAMA

Stworzenie zdjęć reklamowych samochodów jest bardzo dużym wyzwaniem. Na planie zdjęciowym pracuje z reguły mnóstwo osób, które zajmują się oświetleniem, czy dbaniem o idealną czystość karoserii. Jeszcze więcej czasu potrafi zająć obróbka zdjęć.

Wszystko musi wyjść perfekcyjnie. W końcu oficjalne zdjęcie ma rozbudzać wyobraźnię. Ma sprawić, że zamożny klient otworzy swój portfel, a dziecko powiesi plakat z superautem nad swoim łóżkiem.

W praktyce coraz częściej okazuje się, że szybciej i taniej jest zlecić wykonanie trójwymiarowego renderu samochodu, niż prawdziwej sesji zdjęciowej. To jednak niejedyna sztuczka.

Zamiast auta - miniaturowy model

Firma Audi poprosiła Feliksa Hernandeza o stworzenie sesji reklamowej modelu Audi R8. Szkopuł polegał na tym, że fotograf nie dostał do sesji auta o wartości ok. 800 tys. zł tylko miniaturowy model za 150 zł.

Powstały trzy zdjęcia reklamowe. Efekt jest powalający, co możecie zobaczyć poniżej.

Audi R8 by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Audi R8 by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

audi-r8 class="wp-image-522119"

Jak powstały te zdjęcia? Fotograf zdradził swój warsztat. Każda fotografia została wykonana na makiecie.

audi-r8-1 class="wp-image-522120"

Hernandez umiejętnie wykorzystał światła studyjne, zależności między proporcjami obiektów i ujęcia z precyzyjnie dobranych kątów.

Audi R8 bts by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Na zdjęciach pojawia się też pył imitujący chmury kurzu, a całość dopełnia umiejętna obróbka.

audi-r8-2 class="wp-image-522121"

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Felix Hernandez wykonał zdjęcia w tym stylu

Fotograf jest znany z tego, że potrafi w bardzo kreatywny oszukać widza. Hernandez ma na swoim koncie wiele fotografii miniatur, które udają zdjęcia realnych obiektów w surrealistycznych sceneriach.

The Wardrobe BTS VIDEO. by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Cały proces przygotowania powyższego zdjęcia można zobaczyć na filmie przygotowanym przez autora. Film pokazuje też, że autor ma duże zdolności w zakresie modelarstwa.

Poniżej inny przykład.

General Store. by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Hernandez często tworzy też fotomontaże z wykorzystaniem obiektów w różnej skali. Takim przykładem jest np. połączenie modelu łodzi i zdjęcia chłopca. Końcowy efekt nawiązuje do filmu "Życie Pi".

REKLAMA
Sailing. by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Jeśli spodobały ci się prace Feliksa Hernandeza, możesz zobaczyć więcej na jego oficjalnej stronie, a także w profilach na Facebooku i serwisie fotograficznym 500px.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA