Foto  / Artykuł

Co widzisz na zdjęciu? To nie Audi R8, tylko... zabawka

Zdjęcia reklamowe przedstawiające supersamochody wcale nie muszą być koszmarnie drogie w realizacji. Okazuje się, że wystarczy domowe studio fotograficzne.

Stworzenie zdjęć reklamowych samochodów jest bardzo dużym wyzwaniem. Na planie zdjęciowym pracuje z reguły mnóstwo osób, które zajmują się oświetleniem, czy dbaniem o idealną czystość karoserii. Jeszcze więcej czasu potrafi zająć obróbka zdjęć.

Wszystko musi wyjść perfekcyjnie. W końcu oficjalne zdjęcie ma rozbudzać wyobraźnię. Ma sprawić, że zamożny klient otworzy swój portfel, a dziecko powiesi plakat z superautem nad swoim łóżkiem.

W praktyce coraz częściej okazuje się, że szybciej i taniej jest zlecić wykonanie trójwymiarowego renderu samochodu, niż prawdziwej sesji zdjęciowej. To jednak niejedyna sztuczka.

Zamiast auta - miniaturowy model

Firma Audi poprosiła Feliksa Hernandeza o stworzenie sesji reklamowej modelu Audi R8. Szkopuł polegał na tym, że fotograf nie dostał do sesji auta o wartości ok. 800 tys. zł tylko miniaturowy model za 150 zł.

Powstały trzy zdjęcia reklamowe. Efekt jest powalający, co możecie zobaczyć poniżej.

audi-r8

Jak powstały te zdjęcia? Fotograf zdradził swój warsztat. Każda fotografia została wykonana na makiecie.

audi-r8-1

Hernandez umiejętnie wykorzystał światła studyjne, zależności między proporcjami obiektów i ujęcia z precyzyjnie dobranych kątów.

Na zdjęciach pojawia się też pył imitujący chmury kurzu, a całość dopełnia umiejętna obróbka.

audi-r8-2

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Felix Hernandez wykonał zdjęcia w tym stylu

Fotograf jest znany z tego, że potrafi w bardzo kreatywny oszukać widza. Hernandez ma na swoim koncie wiele fotografii miniatur, które udają zdjęcia realnych obiektów w surrealistycznych sceneriach.

Cały proces przygotowania powyższego zdjęcia można zobaczyć na filmie przygotowanym przez autora. Film pokazuje też, że autor ma duże zdolności w zakresie modelarstwa.

Poniżej inny przykład.

General Store. by Felix Hernandez Rodriguez on 500px.com

Hernandez często tworzy też fotomontaże z wykorzystaniem obiektów w różnej skali. Takim przykładem jest np. połączenie modelu łodzi i zdjęcia chłopca. Końcowy efekt nawiązuje do filmu "Życie Pi".

Jeśli spodobały ci się prace Feliksa Hernandeza, możesz zobaczyć więcej na jego oficjalnej stronie, a także w profilach na Facebooku i serwisie fotograficznym 500px.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst