REKLAMA

Komputer na rower i elektroniczny gadżet dla psów, czyli Acer, jakiego nie znacie

Acer jest wszędzie: nowe laptopy - w tym ekstremalnie gamingowe, fitness, VR, technologie dla ludzi starszych, czy dla zwierząt. Tajwańczycy stawiają na wiele koni i jak zwykle w hazardzie, tylko czas pokaże, które przyniosły im wygraną. 

01.09.2016 14.05
Acer jest wszędzie - od VR po technologie dla zwierząt
REKLAMA
REKLAMA

Zobaczmy, co Acer pokazał na IFA 2016:

Xplova - komputer na rower

 class="wp-image-513727"

Pawbo - urządzenie internetu rzeczy do zdalnego kontaktu z psami i kotami

acer zwierzęta

Headset StarVR dla zastosowań profesjonalnych (rozdzielczość 5K)

headset vr acer

Zagięte monitory ze świetną technologią eye-trackingu

acer eye-tracking1-min class="wp-image-513676"

Monstrualny, 21-calowy laptop do gamingu

acer predator 21x class="wp-image-513735"

Najcieńszy laptop świata (mniej niż 1 centymetr grubości) z nowej linii Swift

Acer Swift 7 (3) class="wp-image-513661"

Cała nowa linia konwertowalnych laptopów Spin

Spin 7_01 class="wp-image-513665"

Oprócz tego Acer pokazał również nowy tablet dla starszych: GrandPad Senior, który ma walczyć z cyfrowym wykluczeniem ludzi w zaawansowanym wieku. Analitycy tajwańskiej firmy przeanalizowali cyferki, z których jasno wynika, że takich osób będzie coraz więcej. Rodzi się rynek wymagający produktów skrojonych pod potrzeby osób 65+, więc trzeba go wypełnić.

Podobny proces zaszedł w przypadku urządzenia do zabawiania się z kotami czy psami na odległość. Słupki jasno pokazały, że ludzie mają więcej zwierzaków niż dzieci, więc kwestią czasu jest powstanie popytu na wszelką technikę związaną z zapewnieniem kontaktu z pupilem na odległość.

acer statystyki class="wp-image-513734"

Możecie myśleć, że 21-calowy laptop to tylko acerowska fanaberia, bo przecież kupi go tylko kilku nadzianych geeków. Myślicie, że Acer tego nie wie? Tu chodzi o coś innego.

Tzw. "publicity", czyli liczba artykułów, jaka powstanie wokół Predatora 21X to zysk wizerunkowy, który w przyszłości może przynieść wymierne korzyści sprzedażowe. W moich oczach ten sprzęt ma też duży potencjał do stania się kultowym.

Acer pokazał na IFA, że jego zainteresowania są bardzo szerokie - od fitness, przez VR, gaming, produktywność i mobilność, aż po internet rzeczy, czy technologie przeznaczone dla osób starszych.

acer konferencja2 class="wp-image-513730"

Co ciekawe, Tajwańczycy liczą na swoje siły tylko w działce, z której wyrośli - laptopach. W innych wiążą się z ciekawymi firmami - ekspertami w swojej dziedzinie, lub wręcz kupują startupy.

To bardzo ciekawa strategia, coraz szerzej egzekwowana przez korporacje: tworzymy nowe źródła przychodów, ale nie budujemy ich wewnątrz, a staramy się grać w jednej drużynie z tymi, którzy odnieśli już sukces.

Tak jest w przypadku eye-trackingu, GrandPada, komputera rowerowego czy VR. Pytanie: czy w tak konkurencyjnym środowisku Acer zdoła przebić się ze swoją szeroką ofertą?

REKLAMA

* Na zdjęciu głównym energiczny CEO Acera Jason Chen.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA