REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda nowy Kindle. Lepszy od poprzedniego pod każdym względem

Podstawowy czytnik z rodziny czytników ebooków Amazonu doczekał się właśnie nowej wersji. Nowy Kindle jest nie tylko lżejszy i cieńszy od poprzednika, ale też ma więcej pamięci. Mimo to trudno byłoby mi polecić jego zakup.

22.06.2016
15:29
Nowy czytnik Kindle
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie Amazonu dostępne są teraz cztery różne czytniki ebooków. Urządzenia różnią się przede wszystkim ceną i możliwościami, a najtańszy ze sprzętów doczekał się właśnie nowej wersji.

Nowy czytnik Kindle class="wp-image-502879"

Nowy Kindle jest pod każdym względem lepszy od poprzednika.

Zaprezentowany właśnie podstawowy model czytnika z rodziny Kindle jest lżejszy o 16 proc. od poprzedniej wersji. Obudowa również jest mniejsza i nieco bardziej zaokrąglona, ale nie ma niestety przycisków do zmiany strony. Czytnik dostępny jest w białej lub czarnej wersji kolorystycznej.

Nowy czytnik Kindle kosztuje dokładnie tyle samo, co poprzednia wersja. Zastępuje tym samym poprzednika w cenie 79 dol. za wariant Wi-Fi z reklamami oraz 99 dol. za wariant Wi-Fi pozbawiony reklam.

W urządzeniu znalazło się także dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej, a oprogramowanie Amazonu ma teraz do dyspozycji 512 MB RAM, co z pewnością poprawi wrażenia z używania urządzenia. Nie zabrakło też kilku nowych funkcji, w tym eksportowania notatek wysyłając je na adres email.

Nowy czytnik Kindle class="wp-image-502880"

Czytnik z Bluetooth?

Na powrót portu minijack do czytnika co prawda nie ma co liczyć, ale pojawiło się też wsparcie dla odtwarzania materiałów audio z wykorzystaniem modułu Bluetooth. Nowy czytnik Kindle pozwoli skorzystać z funkcji VoiceView bez używania adaptera.

Nie wiadomo, czy w dotychczas wydanych modelach czytników jest ukryty moduł Bluetooth, który mogłaby włączyć prosta aktualizacja oprogramowania. Pozostaje mieć nadzieję, że tak faktycznie się stanie.

Osoby, które kupiły drogie modele w postaci Kindle Oasis i Kindle Voyage z pewnością nie byłyby zadowolone, gdyby pod tym względem najtańszy sprzęt w ofercie, czyli nowy czytnik Kindle, byłby lepszy od najdroższych.

Czy warto kupić nowy czytnik Kindle?

Jestem zdania, że ten zakup mija się z celem. Po zmianie swojego Kindle Classic na pierwszą generację Kindle Paperwhite nie wyobrażam sobie powrotu do czytnika, który pozbawiony byłby podświetlanego ekranu.

Nowy czytnik Kindle class="wp-image-502878"

Zdaję sobie sprawę, że zwykła książka też wymaga zewnętrznego źródła światła, ale podświetlany ekran, zastosowany przez Amazon po raz pierwszy w Paperwhite, to jedna z podstawowych zalet czytnika ebooków.

REKLAMA

Nie nakłaniam oczywiście tutaj osób, które dopiero zaczynają przygodę z ebookami, do wydawania kosmicznych pieniędzy na najdroższy model w ofercie, czyli Kindle Oasis. Warto jednak dołożyć trochę pieniędzy i kupić od razu Paperwhite - dostępny od dziś również w białym wariancie kolorystycznym.

Dopiero Paperwhite sprawdza się nie tylko równie dobrze co papier, ale nawet lepiej niż zwykła książka.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA