REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Takiej torby fotograficznej jeszcze nie widziałeś

Akcesoria dla fotografów to temat-rzeka. Część osób stawia po prostu na użyteczne dodatki, ale większość fotografów to jednak wzrokowcy, którzy potrafią docenić ciekawe i ładne akcesoria. Jeśli szukasz czegoś unikatowego i jednocześnie stylowego, sprawdź torbę foto, którą pokochał Kickstarter.

16.05.2015
10:14
Takiej torby fotograficznej jeszcze nie widziałeś
REKLAMA
REKLAMA

Town 30 to projekt stylowej torby, który trafi do produkcji dzięki wsparciu uzyskanemu na Kickstarterze. Twórcy projektu w kilkanaście godzin zebrali zakładaną kwotę 30 tys. dolarów australijskich potrzebnych na masową produkcję.

Twórcy Town 30 widzą w klasycznych torbach fotograficznych dwie wady. Po pierwsze, są one brzydkie, a większość z nich wręcz krzyczy „tak jestem torbą foto, a w środku mieszczę aparat!”. Druga wada wynika z pierwszej, bowiem niezbyt okazały design sprawia, że torba często zostaje w domu. A wraz z nią aparat.

e618da4b6f2cb2488e32fae999cd51c5_original

Torba Twon 30 w założeniu ma być wygodną torbą codzienną, którą można zabierać na uczelnię, do pracy, czy podczas zwykłych wypadów do miasta. Town 30 jest dostępna w dwóch rozmiarach. Mniejszy, o nazwie „Burzin”, zmieści laptopa z ekranem 13” i bezlusterkowca z obiektywem. Do większej „Cumbysis” zmieści się lustrzanka z obiektywem średniej wielkości, i piętnastocalowy laptop. Oba rozmiary zmieszczą również dodatkowy obiektyw oraz wiele dodatków.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jak zwykle, to detale decydują o jakości całego sprzętu. Jednym z najważniejszych elementów torby jest organizer, który można dowolnie konfigurować. Jest to cała ścianka kieszonek umieszczana wewnątrz torby. Wszystkie kieszonki przypinane są na rzepy i można je dowolnie konfigurować. To bardzo dobry pomysł, bo w ten sposób na pewno nie porysujemy aparatu kluczami.

Najciekawszym pomysłem jest jednak wbudowany w torbę uchwyt na dekielek aparatu. Jest to zestaw pierścieni o różnych średnicach, do których można przymocować dekielki o wymiarze od 37 do 77 mm. Sposób otwierania torby również został przemodelowany. Zamiast głośnych rzepów i niewygodnych zamków, w torbie zastosowano specjalny rodzaj zamka, który można otworzyć jedną ręką.

town030

Torba Town 30 została wykonana z wodoodpornego tworzywa, które ma tak drobny splot, że krople wody nie mogą wsiąknąć w materiał.

Dobry pomysł na prezent

Ciekawa torba fotograficzna jest świetnym prezentem dla fotografa. Cały temat dodatków jest trochę zabawny, bo na forach fotograficznych wiele osób potrafi z większym zapałem komentować design pasków, niż nowości sprzętowe.

Szczerze mówiąc, wcale się temu nie dziwię. Wybór odpowiedniej torby foto to koszmar, szczególnie, jeśli chce się w niej nosić coś więcej, niż lustrzankę z obiektywem. Torba Town 30 może być dobrym pomysłem na prezent, bo stoi w opozycji do większości toreb foto. Wersja nylonowa nie do końca mnie przekonuje, ale model skórzany naprawdę może się podobać.

9e02b2a231ff50db6bb326e25b59042b_original
REKLAMA

Jak zwykle w przypadku dobrze wykonanych akcesoriów z dobrych materiałów, cena jest dość spora. Na Kickstarterze trzeba było wyłożyć minimum 245 dol. by dostać torbę. Z kolei największa torba w wersji ze skóry kosztuje 395 dol.

Jako posiadacz bezlusterkowców sam korzystam z najmniejszej wersji Thinktank Retrospective, choć od zawsze podobały mi się też torby Ona Bowery. Chyba już wiem, jak czuje się kobieta w sklepie z torebkami!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA