REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Po tej decyzji Evernote z miejsca sięgnąłem po portfel

Evernote to jedna z ważniejszych usług sieciowych z jakich korzystam od dawien dawna, a konkretnie od lipca 2008 r. W ostatnim czasie jednak nieco się od niej oddaliłem - raz, że Evernote stał się dość drogi; dwa, zacząłem częściej korzystać z alternatywnych narzędzi.

30.04.2015
10:30
Po tej decyzji Evernote z miejsca sięgnąłem po portfel
REKLAMA
REKLAMA

Przestałem opłacać konto premium w styczniu 2015 r., gdy skończył się mój roczny abonament. Uznałem, że 40 euro to nieco za drogo, by dalej korzystać z funkcji premium. Dziś jednak Evernote zrobił coś, czym z miejsca zachęcił mnie do powrotu do płatnej subskrypcji - obok obniżenia ceny za Premium (teraz 100 zł za roczny dostęp), dodał pośrednią opcję Plus za 50 zł rocznie. Nie zastanawiałem się ani chwili.

Ulepszenie_Evernote_—_Premium_czy_Business____Evernote

Evernote zapewne wszyscy dobrze znają.

To kombajn notatkowy dostępny na wszystkie możliwe platformy i sprzęty - od komputerów PC, przez smartfony na wszystkich mobilnych systemach operacyjnych, po tablety, a ostatnio także smartwatche. Pozwala na zapisywanie, zapamiętywanie i wyszukiwanie wszystkich rodzajów notatek: pisemnych, głosowych, dokumentów, plików, materiałów wideo, zrzutów ekranu, itd.

Evernote był totalnym pionierem w swoim fachu. Przez kilka lat nie miał wręcz konkurencji, bo to co oferowali inni dostawcy stało na śmiesznie niskim poziomie w porównaniu z Evernote. Czasy się jednak zmieniły - dziś OneNote, Dropbox, Slack i mnóstwo mniejszych usług, jak choćby Cloud App (za który również płacę…) wcale nie są od Evernote gorsze, a w wąskich specjalizacjach nawet lepsze.

Od 2008 r. zgromadziłem przepastne archiwum notatkowe w Evernote. Większość to bardzo ważne dla mnie pliki, głównie związane z rozwojem Spider’s Web. Ciężko byłoby porzucić to wszystko, czy nawet przenieść w inne miejsce. Mimo iż nie korzystałem więc z wersji premium od stycznia, nie planowałem kompletnego porzucenia Evernote. Ale.. zaglądałem do usługi rzadko.

Evernote_Web

Myślę, że takich osób jak ja musiało być znacznie więcej i to właśnie dla nich Evernote wprowadza dziś wersję pośrednią Plus. Zdecydowana większość opcji dostępnych w tej odmianie jest dla mnie wystarczająca. Brakuje może jedynie możliwości przeszukiwania dokumentów wewnątrz notatek, ale prawdę mówiąc, mam je tam świetnie poukładane, więc raczej nie będę miał nigdy problemu z ich zlokalizowaniem.

REKLAMA

1 GB uploadu, dostęp do notatek offline, możliwość korzystania z ochrony hasłem dostępu do mobilnych aplikacji oraz możliwość zapisywania maili - to mi zdecydowanie wystarczy.

Świetny ruch Evernote. Myślę, że biznesowo wyjdą na tym kapitalnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA