REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Motorola sprzedawała w Niemczech modele Moto G i X. Teraz będzie musiała je odkupić

Motorola została skazana przez niemiecki sąd za naruszenie patentu firmy LPKF Laser&Electronics. Skutkiem wyroku jest m.in. zakaz sprzedaży modeli Moto G i Moto X na terenie Niemiec.

10.07.2014
20:49
Zakaz sprzedaży Moto G i Moto X w Niemczech
REKLAMA
REKLAMA

Patent, który został naruszony odpowiada za technologię stosowaną przy produkcji anten do telefonów komórkowych - czytamy w oświadczeniu LPKF. Możliwe więc, że wyrok ten będzie stanowił podstawę do dalszych roszczeń w stosunku do innych producentów, którzy być może stosowali chronione prawem rozwiązania.

Oprócz zakazu sprzedaży Moto G i Moto X, Motorola musi zapłacić odszkodowanie na rzecz LPKF, a także odkupić wszystkie sprzedane wcześniej konsumentom urządzenia.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, więc możemy spodziewać się apelacji - informuje Phonearena.

moto e 2

Jak wiadomo, właścicielem Motorili jest Lenovo, czyli chiński producent m.in. komputerów osobistych. Firma LPKF już wcześniej wnosiła sprawę o naruszenie patentu na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, jednak Chińczycy się nie patyczkowali i unieważnili patent. Po odwołaniu do Najwyższego Sądu Ludowego Chin orzeczono, że roszczenia LPKF zostaną “wzięte pod uwagę”. Nie sądzę, aby firmie LPKF udało się cokolwiek ugrać w walce z Chinami.

REKLAMA

Jeżeli obecny wyrok wydany przez niemiecki sąd zostanie uprawomocniony, możemy spodziewać się ogólnoświatowej kampanii pozwów o naruszenie patentu firmy LPKF.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA