REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa kamera GoPro Hero 3 - czy warto kupić?

Znów będzie szał związany z GoPro. Kalifornijska firma wywołała we wtorek niemałe poruszenie. Producenci najbardziej znanej kamery wykorzystywanej do tworzenia materiałów wideo w sportach wyczynowych pokazali światu następną generację swojego „dziecka”. Premiera nowego urządzenia odbyła się podczas konferencji zorganizowanej przez firmę w San Francisco.

19.10.2012
17:04
Nowa kamera GoPro Hero 3 – czy warto kupić?
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz samej prezentacji na gości czekała nie lada niespodzianka. Aby zaprezentować możliwości nowego sprzętu trzech skoczków spadochronowych z ekipy GoPro Bomb Team wyskoczyło z helikoptera i wylądowało na łodzi, na której równolegle z wyżej wymienioną konferencją odbywał się event promocyjny firmy. Naturalnie, panowie byli od stóp do głów obwieszeni odpowiednim sprzętem rejestrującym całe wydarzenie. Efekt można zobaczyć na poniższym wideo:

GoPro Hero 3, bo tak nazywać się będzie nowa kamera, będzie dostępny na rynku od 22 października bieżącego roku. Do podstawowych udogodnień w porównaniu do swojego starszego brata - GoPro Hero 2 - należą rozmiary. Kamera jest o 30 procent mniejsza i 25 procent lżejsza. Produkt dostępny będzie w trzech wersjach, co pozwoli potencjalnemu klientowi dokonać wyboru i zaoszczędzić pieniądze.

Flagowa odmiana – Black Edition, dysponuje sensorem o rodzielczości 12 Mpix i potrafi zapisywać filmy wideo w 1080p z szybkością 60 fps. Bardzo istotną zmianą jest zastosowanie nowego procesora obrazu, dwukrotnie szybszego od poprzednika, który pozwala teraz na uchwycenie obrazu nawet do 4 tysięcy pikseli – przy 15 klatkach na sekundę oraz rejestrację obrazu w standardzie HD – 1080P przy 60 klatkach na sekundę

Niższy model – Silver Edition wyposażony został w 11 megapikselowy sensor umożliwiający rejestrację wideo w standardzie HD 1080 P przy 30 klatkach na sekundę.

Najniższa dostępna wersja – White Edition posiada obiektyw 5 megapikselowy.

gopro-hero-3-black

Wersja Black Edition w standardzie posiada wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki temu zbędne będzie używanie akcesoriów Wi-Fi BacPac, umożliwiających kontrolowanie kamery oraz wykorzystywanie aplikacji mobilnych. Uzytkownicy, którzy zdecydują się na produkt linii Silver oraz White zmuszeni będą za to udogodnienie zapłacić dodatkowe 80 dolarów.

Ceny produktów zaczynają się od 199.99 dolarów za najniższą wersję. Środkowy model zestawienia wyceniony został na 299.99 dolarów a najwyższy 399.99. Firma GoPro przedstawiła również kilka nowych opcjonalnych akcesoriów takich jak warty 80 dolarów dopasowany do urządzenia zewnętrzny ekran dotykowy, dodatkową baterię ze zwiększoną pojemnością za 50 dolarów czy cieńszy uchwyt montażowy za 40 dolarów.

REKLAMA

Wszystkie akcesoria podobnie jak urządzenie będą dostępne już za 3 dni. Czy warto kupić nową kamerę? Po obejrzeniu poniższego wideo musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie sami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA