PayPerView rozpycha się w Polsce. Najpierw Cyfra+, Polsat i UPC, a następnie Netia zaoferują klientom opcję płatnego dostępu do wydarzeń sportowych
Do tej pory PayPerView w Polsce nie było stosowane na szeroką skalę. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce we wrześniu 2011 r. przy okazji walki bokserskiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczko. Za 40 zł mogli je obejrzeć abonenci Cyfry plus, Cyfrowego Polsatu, telewizji kablowej UPC oraz Toya, a także na wielkim ekranie w sieci kin Multikino. Ponoć 200 tys. osób zdecydowało się zapłacić za obejrzenie walki w tv, a kolejne 15 tys. w kinach. Teraz szykują się aż dwa tego typu wydarzenia.

REKLAMA