REKLAMA

Odtwarzaj muzykę dzięki gestom ręki za pomocą aplikacji Flutter

04.09.2012 17.05
Odtwarzaj muzykę dzięki gestom ręki za pomocą aplikacji Flutter
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze do niedawna użytkownicy wszelkiej maści komputerów mogli marzyć o narzędziu podobnym do Xbox’owego Kinect’a czy podobnie działającego Sony PlayStation Move. Okazuje się jednak, że to nie wszystko czym mogą zaskoczyć nas twórcy różnej maści oprogramowania. Na rynku bowiem istnieją aplikacje, które umożliwiają sterowanie muzycznym playerem na komputerze za pomocą ruchów dłoni. Funkcja ta jest niezwykle banalna, ale też niezwykle użyteczna.

Jedyne co wystarczy zrobić, by z niej skorzystać, to zainstalowanie programu Flutter na swoim komputerze. Dodatkowo do działania aplikacji potrzebna jest kamera internetowa (często wbudowana w komputer), ale oprócz tego nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Jedynym niezbędnym wyposażeniem jest komputer z systemem operacyjnym OS X lub Windows oraz wcześniej wspomnianą kamerą internetową. Program posiada jedną, a właściwie dwie funkcje. Za pomocą gestu ręki pozwala na włączanie i zatrzymywanie plików multimedialnych w programach takich jak iTunes, Spotify, Winamp oraz Windows Media Player.

Z początku wątpliwa była zarówno poprawność działania Flutter’a jak i jego przydatność. Jednak po kilku minutach obcowania z nim okazuje się, że działa bez zarzutu. Jasnym jest, że nie wszyscy potrzebują takiego gadżetu i mogą go uznać za totalnie bezużyteczny. Ale z drugiej strony wiele osób będzie w stanie dostrzec jego plusy. Ile razy zdarzyło wam się przełączać się między kilkoma lub kilkunastoma oknami systemu tylko po to, żeby wyłączyć / włączyć utwór w Winampie? Mi co najmniej kilkaset. Tutaj wystarczy jedynie „pokazanie” naszej kamerce wnętrza naszej dłoni i już muzyka przestaje grać. Jak się okazje jest to niezwykle przydatne w pracy biurowej, gdy np. dzwoni do nas klient i w mgnieniu oka musimy ściszyć płynącą z głośników muzykę. Banalne, ale jakże przydatne. Warto zauważyć, że wymagany gest jest rozpoznawany nawet z odległości kilku metrów, co bezsprzecznie stanowi świetne udogodnienie nie tylko w biurze, ale również w domu.


Wydaje się, że ta prosta a przede wszystkim darmowa aplikacja ma w sobie dość duży potencjał i warto obserwować jej dalszy rozwój. Możliwość szerszej obsługi najpopularniejszych programów użytkowych gestami dłoni byłaby ogromną wygodą. Póki co musimy nacieszyć się pierwszą wersją oprogramowania i życzyć twórcom Fluttera kreatywności.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA