Tech

Przyjemny gadżet od Nokii - przenośna ładowarka

118 interakcji
dołącz do dyskusji

Każdy z dziennikarzy obecnych na wczorajszej konferencji prasowej firmy Nokia Polska w Warszawie, na której odbyła się polska premiera najnowszego smartfony fińskiego producenta z systemem Windows Phone – Nokia Lumia 610 został obdarowany bardzo ciekawym gadżetem – przenośną ładowarką. Po kilku chwilach spędzonych z nim stwierdzam, że to wyjątkowo udany produkt.

Wszyscy fani najnowszych gadżetów elektronicznych cierpią na ten sam ból – niska żywotność instalowanych w nich baterii. To bez mała najbardziej frustrujący element obcowania chociażby ze smartfonami, które potrafią rozładować się po kilku godzinach używania. I nic wtedy z najnowszych osiągnięć technologii mobilnych i internetowych – urządzenie przestaje działać, a ponowne naładowanie go wymaga co najmniej kilku godzin czasu.

Dla niektórych rozwiązaniem jest to, o czym kiedyś w zabawny sposób opowiadał Steve Wozniak, który zapytany jak radzi sobie z baterią w iPhonie odpowiadał, że… po prostu ma dwa. Nie każdego stać jednak na zakup dwóch smartfonów, a nawet gdyby i było, to przekładanie kart SIM z jednego aparatu do drugiego nie należy do najbardziej komfortowych (no chyba, że ktoś ma ich kilka z wykupionym abonamentem na usługi mobilne, ale wtedy to już wyjątkowo droga zabawa).

Z doraźną pomocą na kłopoty z baterią może przyjść przenośna ładowarka Nokia DC-16. I choć to oczywiście nie jedyne urządzenie tego typu na rynku, ani nawet jedyne możliwe rozwiązanie na doładowywanie baterii urządzeń mobilnych w locie, to mi przypadło do gustu z kilku ważnych względów.

Przede wszystkim to urządzenie uniwersalne – doładujemy nim nie tylko smartfona (i to nie tylko firmy Nokia, lecz każdego, który ma wyjście micro-USB).

* apropos mała dygresja – można być przekonanym, że gdyby produkt ten wydał Apple, to współpracowałby on jedynie z urządzeniami Apple’a.

Przenośną ładowarką Nokii doładujemy więc telefony komórkowe, odtwarzacze multimedialne, nawigacje satelitarne, mikrofony i aparaty fotograficzne. Większość innych rozwiązań doładowujących baterie działa zazwyczaj tylko i wyłącznie z jednym dedykowanym urządzeniem (np. jako specjalna nakładka na dany telefon).

Druga kwestia – dizajn oraz wykonanie. Gadżet jak to gadżet – powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również miły dla oka i ergonomiczny: lekki i poręczny. I właśnie taka jest ładowarka Nokii – prosta konstrukcja w kształcie walca w przyjemnych dla oka kolorach (do wyboru: niebieskim, białym, czerwonym lub czarnym), który można bez dyskomfortu nosić w kieszeni marynarki, czy nawet spodni. Przy okazji, mimo dość masywnego wyglądu, urządzenie jest lekkie.

Prezent od Nokii ląduje jako obowiązkowy element w moim medialnym plecaku.

P.S. Taka przenośna ładowarka kosztuje 119 zł.

P.S.2 Kilka odpowiedzi na kwestie w komentarzach: pojemność ładowarki 2200 mAh, ładuje się do pełna ok 1,5 h.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst