REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znak it! - elektroniczny portfel cyfrowych Znaków, o co chodzi?

23.02.2012
10:13
Znak it! – elektroniczny portfel cyfrowych Znaków, o co chodzi?
REKLAMA
REKLAMA

Niezbadane są przestworza internetu. Dziś na przykład dowiedziałem się, że istnieje Znak it! – platforma do zarządzania treściami w oparciu o autorski system mikropłatności. Przejrzałem stronę, przeczytałem informację prasową i w dalszym ciągu nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Ale to nie jest istotne, projekt  zostanie zaprezentowany podczas jednej z najważniejszych w Europie imprez prezentujących nowości e-marketingu, mikropłatności i skutecznych modeli zarządzania treścią w internecie – Paywall Strategies 2012.

Znak it! jest elektronicznym portfelem cyfrowych Znaków (1 Znak = $0.01), dzięki którym otrzymują dostęp do usług i treści. Ze Znak it! mogą korzystać również reklamodawcy poprzez wspieranie użytkowników określoną liczbą Znaków w zamian za działanie –  np. obejrzenie spotów reklamowych, czy wypełnienie ankiet. Znak it! pozwala na umieszczanie treści w sieci oraz ich licencjonowanie, ochronę i udostępnianie. Jest narzędziem pośredniczącym pomiędzy dostawcami treści, ich odbiorcami oraz reklamodawcami. Twórcom treści umożliwia zarabianie na własnych tekstach (np. artykułach i treści blogów), muzyce, materiałach wideo, aplikacjach czy grach. Uff…

Twórcy projektu zadbali o bezpieczeństwo serwisu (dane przetwarzane są w chmurze, szyfrowane z wykorzystaniem protokołu SSL), technologię (Java/J2EE), ale zapomnieli chyba, że podczas tworzenia serwisów internetowych dość ważnym elementem produkcji jest też projektowanie graficzne. Gdy wejdziemy na stronę Znak it! zostaniemy przytłoczeni ilością informacji, które podane są w najbardziej możliwie nieczytelnej formie. Twórcom zdecydowanie zabrakło pomysłu na to w jaki sposób przedstawić informacje na temat własnego projektu.

Co ciekawe, spółka Znak Inc. odpowiedzialna za realizację projektu ma swoją siedzibę w Delaware, w USA. Co jeszcze ciekawsze, to to, że spółce udało się pozyskać dotację w programie unijnym Innowacyjna Gospodarka, za którego pomocą zfinansowano już wiele dziwnych projektów. Czy ten należy do tej samej kategorii?

Wierzę, że nasza obecność na Paywall Strategies 2012 będzie doskonałą okazją do prezentacji Znak it! ludziom zajmującym się biznesem internetowym na świecie. Wydawcy z całego świata poszukują nowych modeli pozwalających na komercyjną dystrybucję treści, modeli alternatywnych, których my dostarczamy w atrakcyjnym modelu biznesowym. Chcemy nie tylko nawiązać nowe kontakty handlowe, ale przede wszystkim zaprezentować nasze rozwiązania pozwalające na  monetyzację każdego rodzaju kontentu premium.

– mówi założyciel i CEO firmy Znak Inc. Grzegorz Gołębiewski.

Czy faktycznie tego rodzaju projekt ma szansę na sukces? Kierowanie działań na rynki anglojęzyczne – jest. Ciekawy projekt i koncepcja – jest. Solidne przygotowanie techniczne – jest. Pomysł na to, by zaistnieć na globalnym rynku – jest. Brakuje chyba tylko tego, co najważniejsze, czyli świeżego pomysłu. Czym dysponuje Znak It, czego nie mają dziesiątki, jeżeli nie setki innych projektów na całym świecie? Konkurencja na czele z Google Wallet, Bitcoin, czy Paypal z pewnością nie należy do najłatwiejszych i szczerze mówiąc zazdroszczę determinacji osobom, które podejmują się tak karkołomnego wyzwania, jakim jest rywalizacja z wielkimi tego świata.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA