REKLAMA

Google ukryje liczbę wyników. Jest sposób, żeby ją przywrócić

Potrzebujesz czegoś? Wpisujesz pytanie w Wyszukiwarkę Google i… bach! Przed tobą miliony wyników. Zawsze wiedziałeś, ile ich jest, bo Google z dumą prezentował tę imponującą liczbę przed wyświetleniem pierwszych stron. Ale teraz ta informacja zniknęła. Na szczęście mam rozwiązanie, które ją przywróci.

09.05.2024 04.46
Google ukryje liczbę wyników. Jest sposób, żeby ją przywrócić
REKLAMA

Dla miłośników imponujących liczb wyszukiwanie w Google nawet najprostszej rzeczy, jak np. "ile jest ludzi na świecie", zwykle pokazywało około 34,1 mln wyników. Tak, 34 mln w mniej niż 0,3 sekundy! Niestety, funkcja informująca o liczbie znalezionych wyników została ukryta.

REKLAMA

Wyszukiwarka Google straciła liczbę wyników (na pierwszy rzut oka)

Przez wiele lat wyszukiwarka Google wyświetlała całkowitą liczbę wyników dla każdego hasła. Zwykle pojawiała się ona po prawej stronie, pomiędzy filtrami wyszukiwania a listą wyników. Według serwisu 9to5Google ostatnio użytkownicy zauważyli, że Google domyślnie nie pokazuje już tej informacji.

Zmiana ta nie oznacza, że całkowita liczba wyników zniknęła całkowicie. Jest po prostu ukryta w menu "Narzędzia" obok innych opcji wyszukiwania, takich jak wyszukiwanie zaawansowane.

Przeczytaj więcej o zmianach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA

Chociaż dla większości użytkowników ta zmiana nie będzie mieć dużego znaczenia (w końcu liczba wyników jest i tak ogromna), jest to ciekawy krok ze strony Google. Po co wprowadzać taką zmianę? Być może po to, by nie przytłaczać użytkowników ilością informacji. Skoro i tak mało kto przejrzy miliony wyników, to po co o nich wspominać?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA