REKLAMA

Jeden klik i najważniejsza strona jest przy tobie. Google szykuje pomocną funkcję

Czy Chrome może stać się jeszcze bardziej przyjemny i wygodny? Niektórzy twierdzą, że tak się nie da, bo zarówno wersja przeglądarkowa, jak i aplikacja są już idealne. Google udowadnia jednak, że wciąż można wymyślać nowe funkcje, które usprawnią korzystanie z Chrome.

12.03.2024 12.40
Google Chrome
REKLAMA

Tym razem firma testuje tryb PiP dla kart.

REKLAMA

To funkcja, która pozwoli ci na wyświetlanie stron internetowych w formie małych, skalowalnych okienek Picture-in-Picture (PiP). Dzięki temu będziesz mieć do nich dostęp nawet po wyjściu z aplikacji. To sprytny sposób na ułatwienie szybkiego przełączania się między aplikacją a stroną internetową.

Google Chrome pozwoli na tworzenie malutkich kart

Serwis 9to5Google informuje, że Google testuje nową funkcję w przeglądarce Chrome - na razie tylko na urządzeniach z Androidem. Pozwala ona na minimalizowanie stron internetowych otwartych za pomocą kart Chrome Custom Tabs (CCT) do małych, skalowalnych okien PiP.

Źródło: 9to5Google

Wcześniej kliknięcie linku w aplikacji korzystającej z CCT nie dawało możliwości zminimalizowania strony internetowej. Teraz, dzięki testowanej funkcji, możesz zmniejszyć stronę do okna PiP. Możesz również zmienić jej rozmiar i umieścić ją po lewej lub prawej stronie ekranu dla większej wygody.

Funkcja jest obecnie testowana i może nie być jeszcze dostępna na wszystkich urządzeniach. Możesz ją sprawdzić na telefonach z najnowszą wersją Chrome 122. Jeśli funkcja nie jest jeszcze u ciebie aktywna domyślnie, możesz spróbować włączyć flagę:

chrome://flags/#cct-minimized

Serwis zaznacza, że ​​jednocześnie może być aktywne tylko jedno okno PiP. Możesz je zamknąć, przesuwając w dół lub naciskając przycisk X. Dotknięcie okna i przycisku pełnego ekranu spowoduje powrót do pełnego okna.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie funkcja trafi do wszystkich użytkowników Androida. Biorąc jednak pod uwagę, że jest już testowana na szerszej grupie osób, można spodziewać się jej wdrożenia w najbliższym czasie.

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA
Zobacz najnowsze smartfony z androidem
Euro
Xiaomi 14
MediaMarkt
Samsung Galaxy S24
MediaExpert
Samsung Galaxy A55
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA