REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Zakupy /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Gdzie sprzedać ubrania przez internet? Używane i nowe - poradnik

Zbyt wiele ubrań w szafie utrudnia utrzymanie w niej porządku, ale i powoduje powstawanie myśli "A może by je tak sprzedać?". Obecnie prawdopodobnie nie ma szybszego sposobu na sprzedanie odzieży niż wystawienie jej w internecie. Tylko gdzie konkretnie? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

01.01.2024
20:11
Gdzie sprzedać ubrania przez internet? Używane i nowe - poradnik
REKLAMA

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu pozbycie się starych ubrań zwykle oznaczało oddanie je rodzinie lub znajomym, oddanie do pojemnika dla potrzebujących lub po prostu przerobienie ich na ścierki. Nieliczni decydowali się na sprzedaż do skupów odzieży używanej, które zwykle skupowały ubrania po znacznie zaniżonych cenach.

Dzisiaj jest o wiele łatwiej (i ekonomiczniej), bowiem stare lub niechciane ubrania możemy wystawić na sprzedaż z domowego zacisza. Gdzie sprzedać w internecie ubrania i jak się w ogóle do tego zabrać? Zaczynamy.

REKLAMA

Gdzie sprzedać ubrania przez internet?

Zanim zabierzesz się za sprzedaż ubrań w internecie...

Choć znalezienie odpowiedniego serwisu do sprzedaży ubrań w internecie niewątpliwie jest jednym z kluczowych aspektów pozbywania się starej i niechcianej odzieży, to równie ważne jest przygotowanie treści samego ogłoszenia, na które składają się dwa kluczowe aspekty: zdjęcia i tekst (opis).

Zdjęcia są tym, co potencjalny kupujący widzi prawdopodobnie jako pierwsze, wobec tego warto zadbać o odpowiednią ekspozycję ubrania (rozłożenie, fotografię z dwóch stron), tło (jednolite i proste, np. podłoga lub zawieszenie na wieszaku na szafie), ale i oświetlenie.

Z kolei opis powinien zawierać nazwę tego co sprzedajesz (a jeżeli możliwe to także nazwę producenta i model produktu), rozmiar (a jeżeli ten jest niemożliwy do określenia, wymiary mierzone na płasko), stan, cenę, preferowaną metodę płatności (oraz w przypadku sprzedaży na odległość - wysyłki) oraz ewentualne informacje kontaktowe, zależne od specyfiki platformy. Jeżeli sprzedajesz odzież wieczorową (np. suknie czy garnitur) zawrzyj także częstotliwość noszenia ubrania (np. "noszona dwa razy" lub "nigdy nienoszony").

Zakładając, że masz przygotowaną treść, pora na wystawienie ubrań do sprzedaży w internecie. Tu masz kilka opcji.

Sprzedaż ubrań przez internet: Facebook - grupy i Facebook Marketplace

Na Facebooku przedmioty na sprzedaż, ubrania i nie tylko, wystawić możesz poprzez grupy lub Facebook Marketplace. Decydując się na sprzedaż poprzez grupy, warto zadać sobie pytanie: chcesz sprzedać lokalnie czy zgodzisz się na wysyłkę? W pierwszym przypadku szukaj grup "sprzedam, kupię, wymienię" w twojej okolicy (mieście, gminie, powiecie lub województwie), w drugim grup poświęconych wyłącznie sprzedaży i wymianie ubrań. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by ogłoszenia dotyczące sprzedaży ubrań publikować w obu typach grup jeżeli dopuszczasz możliwość wysyłki.

Z kolei Marketplace to sekcja Facebooka stanowiąca zbiór ogłoszeń sprzedaży - tak tych z grup, jak i wystawionych bezpośrednio w Marketplace. Marketplace odnajdziesz na górnym pasku ekranu, dotykając ikony przypominającej sklep (aplikacja Facebook na telefon) lub wybierając z listy po lewej stronie ekranu (Facebook w przeglądarce komputera).

 class="wp-image-4279280"

Vinted

Vinted to popularna internetowa platforma sprzedażowa, która rozpoczęła swoją działalność jako skierowana wyłącznie na sprzedaż używanych ubrań przez osoby prywatne, a obecnie rozszerzyła działalność, umożliwiając wystawianie ogłoszeń dotyczących także innych przedmiotów. Niemniej jednak Vinted jest obecnie jedną z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszą) platformą do sprzedaży i zakupu używanych ubrań. A to za sprawą m.in. wysyłki Vinted, która umożliwia wysyłkę ubrań poprzez paczkomaty InPost po preferencyjnej cenie.

OLX

OLX to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma lokalnych (i nie tylko) ogłoszeń sprzedażowych w Polsce. Na OLX znajdziemy wszystko - od starych książek, poprzez zabawki czy opony samochodowe, a kończąc na nieruchomościach. Naturalne więc jest, że na OLX znajdziemy także cały dział poświęcony ubraniom, a w nich liczne oferty sprzedaży ubrań, jak i możliwość sprzedaży własnych. OLX jest szczególnie dobrym wyborem jeżeli zależy ci na bezpieczeństwie i pewności transakcji z potencjalnym kupującym, którą gwarantuje Przesyłka OLX.

Allegro Lokalnie

Allegro Lokalnie to prowadzony przez Allegro serwis ogłoszeń sprzedaży od prywatnych sprzedawców. Tak jak na OLX, znajdziemy tam ogłoszenia w setkach różnych kategorii - w tym w kategorii Moda i odzież. Wystawianie ubrań (i nie tylko) na Allegro Lokalnie nie wiąże się z prowizjami, a dodatkowo - jeżeli posiadasz aktywną subskrypcję Allegro Smart - pozwala na dodanie do przedmiotu opcji darmowej wysyłki poprzez automaty paczkowe (które są darmowe dla zakupów od 45 zł dla kupujących również subskrybujących Allegro Smart).

 class="wp-image-4279271"
REKLAMA

Te artykuły mogą cię zainteresować:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA