REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jak opuścić grupę na Facebooku na telefonie i komputerze?

Chcesz opuścić grupę na Facebooku, ale nie wiesz, jak to zrobić? Z naszego poradnika dowiesz się, jak wyjść z grupy na FB w aplikacji na telefonie oraz na komputerze. Oto nasza instrukcja krok po kroku.

Jak opuścić grupę na Facebooku na telefonie i komputerze?
REKLAMA

Każdego dnia na Facebooku tworzone są tysiące grup: dla miłośników gier, gotowania, kotków i wszelakich innych cudownych rzeczy. Do niektórych z tych społeczności po jakimś czasie nie chcemy już należeć i wtedy decydujemy się na opuszczenie ich. Na szczęście, dzięki naszemu poradnikowi, jest to szybka, prosta i absolutnie bezbolesna operacja. 

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak opuścić grupę na Facebooku na komputerze?

Wejdź na Facebooka i kliknij w zakładkę Grupy na górze albo po lewej stronie.

Wyszukaj grupę, którą chcesz opuścić, wprowadzając jej nazwę albo wybierając z listy.

Jeśli zamierzasz wyjść tylko z jednej grupy na FB albo chcesz upewnić się, że na pewno nie interesuje Cię więcej jej zawartość, wejdź tam. Zaraz pod obrazkiem głównym zobaczysz Dołączono. Kliknij tam, a następnie na Opuść grupę.

Jeśli szykuje się masowe opuszczenie społeczności, możesz ułatwić sobie zadanie. Naciśnij kółko zębate w zakładce Grupy na lewej stronie i przejdź do Członkostwo.

Możesz teraz opuszczać niepożądane grupki bez potrzeby otwierania każdej, przeglądając listę (dla wygody możesz posortować - alfabetycznie, według najnowszych czy najchętniej odwiedzanych) i naciskając na Opuść.

Jak opuścić grupę na Facebooku na telefonie?

Otwórz zakładkę Menu w aplikacji Facebook (trzy paski w prawym górnym kącie) i przejdź do Grup.

W zakładce Twoje grupy możesz wyszukać potrzebną, używając wyszukiwarki, albo przejrzeć całą listę społeczności.

Opuszczaj grupy, wybierając w panelu zarządzania (trzy kropki w prawym górnym kącie) odpowiednią opcję.

Jak i w przypadku komputerowej wersji Facebooka, istnieje zakładka Członkostwo, z poziomu której można szybko opuścić większą ilość grup. Znajdziesz ją w Ustawieniach grup (kółko zębate).

Możesz posortować listę alfabetycznie, według najnowszych czy najczęściej odwiedzanych i szybko wychodzić z niepotrzebnych grup, klikając na Opuść grupę.

Tu znajdziesz poradnik Jak opuścić grupę na Facebooku w formacie wideo.

Co się stanie, gdy opuszczę grupę?

Zostaniesz usunięty z listy jej członków. Nie będziesz więc otrzymywać powiadomień od tej grupy na Facebooku i nie zobaczysz jej publikacji w swoich aktualnościach. 

Ani inne członkowie, ani administratorzy nie zostaną poinformowani o tym, że opuściłeś grupę, jeśli ktoś jednak uważnie cię śledzi, będzie mógł przejrzeć całą listę członków i zauważyć twoją nieobecność. 

Czy można po prostu nie dostawać powiadomień i nie widzieć publikacji?

Jak najbardziej! Jeśli chcesz zachować dostęp do grupy na FB, ale nie widzieć już publikacji z niej w swoich aktualnościach, wybierz opcję Anuluj obserwowanie grupy. Znajdziesz ją w tych samych miejscach, co i opcję opuszczenia grup. 

Możesz także dostosować ustawienia powiadomień -

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA