REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

CD Projekt RED łapie kolejną obsuwę. Wiedźmin 3 na next-geny nie dotrze na czas

Przedstawiciele studia CD Projekt RED oficjalnie ogłosili, że Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S nie pojawi się na czas. Tym razem studio może mieć jednak całkiem dobry powód, by po raz kolejny przełożyć premierę - może chodzić o wojnę w Ukrainie.

13.04.2022
19:33
wiedzmin-3-rtx-next-gen-ps5-xbox-obsuwa-premiera-q3
REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon miał premierę 18 maja 2015 r. na pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, a 15 października 2019 r. produkcję przeportowano na Switcha. Wybitna gra Polaków miała doczekać się jeszcze jednej reedycji, tym razem na konsole nowej generacji w postaci PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Niestety studio zaliczyło kolejną obsuwę.

REKLAMA

Czytaj też:

CD Projekt RED znowu opóźnia premierę Wiedźmina 3 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Na profilu The Witcher w serwisie Twitter pojawiła się dzisiaj lakoniczna informacja, w której przedstawiciele studia poinformowali, iż nie wyrobią się na czas z nową wersją Wiedźmina 3. Nie podają powodów tej decyzji, ale dodali, że od teraz będą pracowali nad nową wersją gry sami.

Oznacza to, że The Witcher 3 powstanie bez dalszego udziału firmy Saber Interactive, która pierwotnie miała zajmować się tym portem. Prawdopodobnie właśnie to wpłynęło na fakt, iż gra nie pojawi się w drugim kwartale 2022 r. Studio nie podaje jak na razie nowej daty premiery.

Jak na razie nie wiadomo, czy i jak przydzielenie programistów CD Projekt RED o prac przy Wiedźminie 3 na next-geny, nazywanym też przez graczy Wiedźminem 3 RTX, wpłynie na inne projekty. Możliwe, że prace nad dodatkami do Cyberpunka 2077Złotym Nekkerem oraz nową odsłoną serii Wiedźmin się opóźnią.

Z jakiego powodu CD Projekt RED opóźnia premierą Wiedźmina 3 na next-geny? To może być pokłosie wojny w Ukrainie.

CD Projekt RED nie podaje powodów swojej decyzji, ale w kuluarach już od kilku tygodni mówiło się o możliwości takiego obrotu spraw. Związane jest to z tym, iż nad next-genowym Wiedźminem 3 pracował rosyjski oddział Saber Interactive. Polacy wspierają Ukrainę i mieli zakończyć współpracę z Rosjanami.

REKLAMA

Jeśli te informacje się potwierdzą, to gracze powinni być wobec CD Projekt RED wyrozumiali. Firma już niejednokrotnie zawiodła oczekiwania odbiorców - czy to poprzez przekładanie ustalanych samodzielnie terminów premier, czy też wypuszczanie niegotowych produktów - ale tym razem można będzie to wybaczyć.

Nie da się jednak ukryć, że premiery gry The Witcher 3 RTX spodziewaliśmy się już pod koniec zeszłego roku, skoro mają pojawić się w niej skórki inspirowane adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego od Netfliksa. Tak się jednak nie stało, ale kto wie - może zbiegną się daty premiery gry i trzeciej serii serialu...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA