REKLAMA

Mamy prawie 2022 rok, a CD Projekt publikuje nowy zwiastun… gry Wiedźmin 3. To nie pomyłka

CD Projekt opublikował zupełnie nowy zwiastun swojej gry. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że materiał dotyczy produkcji Wiedźmin 3: Dziki Gon, pierwotnie wydanej jeszcze w 2015 roku. Oczywiście działanie polskiego wydawcy jest w pełni racjonalne i zrozumiałe, jeśli spojrzymy na długi ogon CD Projektu, a także szerszy kontekst popkulturowy.

23.12.2021 17.08
CD Projekt ma nowy zwiastun gry Wiedźmin 3. 5 lat od premiery
REKLAMA

Gdybyście wiedzieli, że CD Projekt niebawem opublikuje nowy zwiastun poświęcony grze wideo, czego byście oczekiwali? Pierwsze fabularne rozszerzenie do Cyberpunka 2077, nowy rozdział przygód w mobilnym Wiedźminie: Pogromcy Potworów albo next-genowa wersja jednego z największych hitów polskiego producenta - to pierwsze, co przychodzi mi do głowy. Tymczasem CD Projekt opublikował nowy zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tak, mówimy o hicie z 2015 roku.

REKLAMA

Nowy zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon to oczywiście żadna pomyłka, ale celowe i racjonalne działanie.

Materiał reklamowy został opublikowany w trakcie odczuwalnego wzrostu zainteresowania marką Wiedźmin, rozbudzonego za sprawą premiery drugiego sezonu serialu The Witcher na platformie Netflix. Wiedźmin ponownie trenduje w mediach społecznościowych. Przez serwisy internetowe przewija się debata na temat obsady oraz poprawności politycznej, a aktor Henry Cavill jak zwykle zachwyca fanów pasją do gier wideo, światów sci-fi oraz opowieści fantasy.

CD Projekt w naturalny sposób stara się przekierować zainteresowanie widzów serialu na swoją grę wideo. Wyraźnie czuć to oglądając najnowszy zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie polska spółka wprost zaprasza do swojego wirtualnego świata po więcej wiedźmińskich przygód. Materiał jest stricte adresowany do miłośników serialu, z nadzieją, iż część z nich będzie poszukiwała szerszego kontaktu z wiedźmińskim uniwersum przed premierą trzeciego sezonu.

 class="wp-image-1985951"

Promowanie gry z 2015 r. przez CD Projekt jak najbardziej ma sens, jeśli spojrzymy na długi ogon polskiej spółki.

REKLAMA

Analizując przychody CD Projektu, odkryjemy, że poza rokiem debiutu, Wiedźmin 3: Dziki Gon miał najlepszy okres sprzedażowy w 2020 roku. Mimo pięciu lat na karku tytuł wciąż generuje popyt, z popularnością regularnie podbijaną przez celowe działania CD Projektu. Wyprzedaże na Steam czy nieoczekiwana premiera Wiedźmina na Nintendo Switchu to wszystko impulsy podtrzymujące świetną sprzedaż gry, stanowiącej źródło ustabilizowanego strumienia pieniędzy dla CD Projektu. Polacy stworzyli świetną grę wideo i teraz przez lata czerpią z tego benefity.

Warto zaznaczyć, że to wciąż nie koniec inwestycji w Dziki Gon. Już w 2022 r. Wiedźmin 3 pojawi się w nowej wersji, dedykowanej konsolom PlayStation 5 oraz Xbox Series, a także wydajnym komputerom osobistym. Będzie to następny impuls sprzedażowy, tak samo jak trzeci sezon serialu Netfliksa. Słowem, Geralt jeszcze się nanosi tych worków z pieniędzmi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA