REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wreszcie aktualizacja Wiedźmin: Pogromca Potworów! CD Projekt pokazuje nowości i zadania czasowe

Producent Spokko oraz wydawca CD Projekt poinformowali o dużej aktualizacji 1.1.0 do swojej darmowej gry geolokalizacyjnej na telefony. Wiedźmin: Pogromca Potworów otrzyma m.in. wyzwania czasowe oraz tygodnie potworów.

22.11.2021
16:19
Wiedźmin: Pogromca Potworów z wielkim update 1.1.0 - oto nowości
REKLAMA

Mobilnej grze geolokalizacyjne nie wystarczy wyłącznie znana marka. Dla powodzenia takiej produkcji kluczowe jest nieustanne dodawanie nowej zawartości, angażującej graczy na kolejne tygodnie i miesiące. Boleśnie przekonali się o tym wydawcy geolokalizacyjnego Minecrafta oraz Harry'ego Pottera, zamykając serwery swoich gier na telefon ze względu na zbyt małą bazę aktywnych graczy. W redakcji zaczynaliśmy się martwić, że to samo może spotkać mobilnego Wiedźmina.

REKLAMA

Wiedźmin: Pogromca Potworów nie posiada bowiem takich elementów jak sezony czy tryb PvP, a właśnie tego typu moduły tworzą tzw. długi ogon gier geolokalizacyjnych. Zamiast tego Spokko postawiło na fabularną zawartość dla jednego gracza. Dzięki niej Monster Slayer wyróżniał się na tle konkurencji, ale z drugiej strony szybko zostawiał weteranów z pokonaną grą. Już na premierę mobilnego Wiedźmina pisałem, że Spokko mogłoby wprowadzić rozwiązania na miarę poziomów udręki z Diablo, dokonując recyklingu misji fabularnych na potrzeby dłuższej rozgrywki.

 class="wp-image-1793662"

Spokko nareszcie dodaje nową zawartość. Wiedźmin: Pogromca Potworów doczeka się nowych bestii i Tygodnia Potworów.

Tygodnie Potworów to rotujące zbiory zadań, pojawiające się z każdym kolejnym tygodniem. W ich ramach wyzwania będą skoncentrowane na konkretnej gromadzie bestii, rzadkich, elitarnych bądź zupełnie nowych stworach. Największymi wyzwaniami mają być zadania czasowe, które znajdziemy w ulepszonej, przebudowanej zakładce dziennych aktywności. Gracze otrzymają teraz znacznie więcej złota, z kolei same wyzwania będą ciekawsze i bardziej zróżnicowane.

Aktualizacja 1.1.0 dla gry Wiedźmin: Pogromca Potworów wprowadzi do gry nowych przeciwników: trzy zwykłe, sześć rzadkich oraz dwie legendarne bestie. Można przypuszczać, że Spokko będzie dozować pojawianie się nowych potworów właśnie za pomocą Tygodni Potworów, powoli i systematycznie zapoznając aktywną społeczność pozostałą przy grze z nowymi przeciwnikami.

REKLAMA

Wiedźmin: Pogromca Potworów w wersji 1.1.0 zadebiutuje już 24 listopada.

Niestety, na ten moment wszystko wskazuje na to, że fani nie doczekają się nowego sezonu zadań fabularnych. Zamiast tego duża aktualizacja skupia się na rotujących dziennych i tygodniowych wyzwaniach, dodających rozgrywce nieco głębi oraz mobilizujących graczy do regularnego uruchamiania darmowej produkcji na telefon. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego Spokko nie chce wykorzystać już stworzonej zawartości fabularnej, np. pozwalając ponownie przejść łańcuch zadań narracyjnych, ale na wyższym poziomie trudności i z innymi nagrodami do zgarnięcia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA