REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec nocnego oślepiania. Mapy Google z ciemnym motywem już niedługo

Google coś niespiesznie wprowadza ciemny motyw interfejsu do swoich sztandarowych aplikacji. Na szczęście jedna z najważniejszych – Mapy Google – ów motyw ma już zawarty w kodzie. Wyraźnie trwają ostatnie już testy.

04.09.2020
17:59
mapy google ciemny motyw
REKLAMA

Producenci elektroniki użytkowej już jakiś czas temu zwrócili uwagę, że klasyczne podejście do kolorystyki interfejsu na ekranie – ciemne elementy na jasnym tle – nie zawsze się sprawdzają. Szczególnie jeśli korzystamy z telefonu czy komputera w ciemnym pomieszczeniu.

REKLAMA

Odwrócenie kolorystyki – a więc wprowadzenie jasnych elementów na ciemnym tle – przynosi odczuwalną ulgę wielu użytkownikom, szczególnie tym z oczami wrażliwymi na długotrwałe wpatrywanie się w jasne źródło światła. Ciemny motyw jest już dostępny niemal na każdym oprogramowaniu operacyjnym – iOS i jego forki, macOS, Android i Windows. Nieco gorzej sprawa wygląda z aplikacjami.

Mapy Google nadal bez ciemnego motywu na Androidzie. Ten ma się jednak pojawić lada moment.

 class="wp-image-1412735"
Tak wyglądała makieta ciemnego motywu Map Google podczas prezentacji Androida 10 - nie wiemy czy i co się od tego czasu zmieniło
REKLAMA

Redakcja 9to5Google zdecydowała się rutynowo rozłożyć plik instalacyjny Map Google na Androida – ten do wersji 10.50. Jak się okazuje, parametry informujące aplikacje o konieczności przejścia w tryb ciemny są już obecne w jej kodzie. Udało się też potwierdzić, że nie mają one związku z trybem nawigacji, w którym aplikacja już dziś potrafi wyświetlać ciemny motyw po zmroku, również w Android Auto.

Opóźnienia we wprowadzeniu ciemnego motywu do akurat tej aplikacji są zrozumiałe – wszak tu nie wystarczy dostosować kolorów menu czy ikonek, ale też i samej mapy. O tym jak jest to istotne świadczyć może niedawna aktualizacja map o czytelniejszą topografię. Biorąc pod uwagę fakt, że mapa musi pozostać czytelna, nie jest to łatwe zadanie projektowe. Na szczęście odkrycie 9to5Google sugeruje, że prace są już na ukończeniu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA