REKLAMA

Można już płacić Allegro Pay. Usługa nie zastąpi dotychczasowych form płatności

Allegro Pay od dziś rusza oficjalnie. Można płacić nawet 30 dni po zakupie, a abonenci Allegro Smart dostaną trzy miesięczne raty z oprocentowaniem 0 proc.

31.07.2020 10.03
allegro pay
REKLAMA

Po ostatnich zapowiedziach Allegro Pay właśnie oficjalnie rusza. Początkowo nowy system płatności będzie widoczny tylko o kilkudziesięciu tysięcy użytkowników. Allegro podkreśla, że nowa forma płatności nie zastąpi żadnej z dotychczasowych form. To najpewniej odpowiedź na przypuszczenia, że Allegro Pay miałoby docelowo zastąpić PayU.

REKLAMA

Jeżeli należysz do pierwszej grupy osób, u których już działa Allegro Pay, zobaczysz tę metodę płatności w formularzu dostaw. Przed pierwszym użyciem Allegro Pay trzeba będzie aktywować tę usługę, co ma zająć niecałą minutę.

Allegro zachęca do korzystania z usługi przyznając środki do wydania na platformie. Można w ten sposób otrzymać do 4 tys. zł do wykorzystania na zakupy, a w tym celu należy wypełnić wniosek i poczekać na przeprowadzenie indywidualnej analizy przeprowadzanej na bazie historii zakupów na Allegro i zewnętrznych źródeł. Budżet zakupowy ma być przyznawany bezterminowo.

Allegro Pay to przede wszystkim możliwość odroczenia płatności oraz zakupów na raty.

allegro pay class="wp-image-1311508"

Tym samym Allegro Pay jest usługą kredytowania zakupów. Każdy użytkownik płacący z Allegro Pay ma możliwość odroczenia płatności o 30 dni bez dodatkowych kosztów. Ma to być ukłonem w stronę osób, którym zdarza się mieć nieprzewidziane wydatki.

Więcej korzyści będą mieć subskrybenci usługi Allegro Smart. Będą oni mogli wybrać opcję trzech miesięcznych spłat z oprocentowaniem 0 proc. Można będzie też wybrać dłuższy okres spłaty, z płatnościami podzielonymi na 5, 10 lub 20 miesięcy.

A jak płaci się w Allegro Pay?

Właściwie tak samo, jak dotychczas. Płatności można realizować za pomocną szybkich przelewów w obsługiwanych bankach, jak i poprzez BLIK.

Do tego Allegro zapewnia wsparcie zakupowe polegające m.in. na pomocy przy zwrotach towaru i przy reklamacjach. W takich wypadkach środki Allegro Pay nie będą zamrażane na dłużej.

REKLAMA

Korzystanie z usługi jest darmowe, więc nie wymaga aktywowania nowego abonamentu czy też nowych opłat. Opłaty nie są też naliczane przy zaprzestaniu korzystania z usługi.

Na moim koncie nie widzę jeszcze opcji korzystania z Allegro Pay. Jeśli też jesteś w takiej sytuacji, Allegro zapowiada, że system ma być sukcesywnie wdrażany u kolejnych użytkowników do końca 2020 r.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA