REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Czyj to numer? Z aplikacji dowiesz się, kto dzwoni jeszcze przed odebraniem telefonu

Nieznane numery są utrapieniem dla wielu, a może nawet większości, użytkowników telefonów. Gdy tylko zobaczymy nieznany numer, pojawiają się w głowie pytania: co to numer, kto dzwoni? I dlaczego akurat do mnie? W jakiej sprawie? Z pomocą przychodzi aplikacja Czyj to numer, która może odpowiedzieć na te pytania. Dzięki niej sprawdzisz, kto dzwoni, jeszcze przed odebraniem połączenia. Aplikacja działa na Androida i iOS-a.

16.03.2019
17:13
czyj to numer iphone android aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Czyj to numer jest projektem polskiego programisty. Rozwiązuje on realny problem w postaci nachalnych telemarketerów. Często odbieramy telefony z nieznanych numerów na wypadek, jakby kontaktował się z nami np. kurier, na którego czekamy. Zwykle jednak to osoba po drugiej stronie słuchawki czegoś od nas chce.

Problem można po części rozwiązać, zapisując na swojej liście kontaktów numery, którymi identyfikowali się najbardziej męczący telefoniczni akwizytorzy. Niestety to żmudne. Bywa też, że telemarketerzy nie respektują próśb o to, by nie zawracać głowy. Zamiast tego zmieniają numery, z których dzwonią, by dalej wciskać swoje usługi i produkty.

Na szczęście jest na to aplikacja Czyj to numer

Czyj to numer jest polskim projektem, który powstał, by identyfikować rodzimych telemarketerów. Jego twórca wspomina, że wpadł na pomysł stworzenia aplikacji w momencie, gdy spieszył się do apteki z córką na rękach. Walkę z czasem utrudnił mu telefon z tej czy innej sprzedażowej infolinii w momencie, gdy czekał na połączenie ze strony ubezpieczyciela.

czyj to numer iphone android 2 class="wp-image-905262"

Dzięki stworzonej przez jego zespół aplikacji Czyj to numer posiadacze smartfonów mogą teraz zidentyfikować, kto właśnie do nich dzwoni i to jeszcze przed odebraniem połączenia. Nie trzeba ręcznie wyszukiwać tego numeru w Google. Na podstawie informacji z aplikacji można ocenić, czy warto z osobą dzwoniącą rozmawiać oraz, czy warto oddzwonić na nieodebrane połączenie.

Jak działa aplikacja Czyj to numer?

Program funkcjonuje na podobnej zasadzie, co ręcznie lista zapisywana lista kontaktów. Różnica jest taka, że zamiast tworzyć ją lokalnie tylko na własne potrzeby, użytkownicy aplikacji Czyj to numer dzielą się informacjami na temat tego, kto konkretnie zadzwonił do nich z danego numeru. Zgłoszenie trwa kilka sekund.

Aplikacja Czyj to numer na co dzień pracuje w tle. Po pierwszej instalacji można włączyć automatyczną aktualizację i o niej zapomnieć. Od tego momentu użytkownik, który chce po prostu z niej korzystać, nie musi sobie już zawracać głowy sprawami technicznymi i jej samodzielnie uruchamiać.

czyj to numer iphone android 2 class="wp-image-905265"

Czyj to numer nie jest to pierwszą aplikacją tego typu

Twórca aplikacji Czyj to numer uznał jednak, że dostępne dotychczas rozwiązania nie były wystarczająco dobre. Przekonuje, że celem ich twórców było wyciąganie danych od użytkowników i zarabianie na nich, w ten czy inny sposób. Z tego powodu jego program jest projektem niekomercyjnym, a jego twórcy nie mają w planach zarabiania na nim.

REKLAMA

Czyj to numer powstał w kilka dni dzięki pracy zespołu programistów The Fat Cat, którzy zakodowali aplikację podczas wspólnego wypadu nad morze. Liczą na to, że użytkownicy docenią ich pracę pro publico bono na tyle, by z myślą o sobie nawzajem aktualizować bazę po pobraniu aplikacji Czyj to numer ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja do identyfikacji telemarketerów przerodziła się bowiem w coś większego. Użytkownicy mogą zgłaszać już nie tylko niechcianych telemarketerów, ale także przydatne numery, których inni mogą nie mieć zapisanych w swoich kontaktach - np. do szkół, urzędów, kurierów itp. Społeczność skupiona wokół Czyj to numer dodaje codziennie setki nowych rekordów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA