REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie

To nowy rozdział dla Lenovo Moto. G5 i G5 Plus spełniają wszystkie oczekiwania

Tani, ładny i wydajny smartfon - wybierz dwa. Tak do niedawna wyglądał problem z kupieniem nowego telefonu. Lenovo Moto G5 i G5 Plus pokazują, że ten etap mamy już za sobą i połączenie wszystkich trzech elementów nie jest żadnym wyzwaniem.

26.02.2017
16:44
Lenovo Moto G5 to murowany hit.
REKLAMA
REKLAMA

Jest tanio? Jest tanio.

Lenovo Moto G5 i G5 Plus pojawią się w Polsce już w kwietniu w cenie 1099 zł za mniejszy i 1299 zł za większy model.

Jeszcze do niedawna kupując smartfon w takiej cenie mogliśmy być pewni kompromisów. Nawet poprzednia generacja Moto G nie była od nich wolna. Lenovo jednak odrobiło lekcję, wyciągnęło wnioski i prezentuje urządzenia, którym na pierwszy rzut oka naprawdę trudno cokolwiek zarzucić.

Jest ładnie? Jest ładnie.

Po raz pierwszy w historii linii Moto G smartfony ubrane są w metalową obudowę, co zdecydowanie przydało im elegancji. O wrażeniach estetycznych pomówię szerzej, gdy spędzę kilka chwil z nowymi urządzeniami Lenovo Moto podczas prezentacji na targach MWC 2017 w Barcelonie, ale nie ma wątpliwości, że zastosowanie metalowej obudowy było krokiem w dobrą stronę.

Moto-G5-MWC class="wp-image-547264"
Lenovo Moto G5

Obydwa urządzenia będziemy mogli nabyć w dwóch kolorach: Lunar Gray i Fine Gold.

Na szczęście oblekając urządzenia w metal Lenovo nie przeniosło głośnika, który wciąż znajduje się nad ekranem. Wciąż co prawda tęsknię do przetworników stereo z Moto X Style, ale nawet pojedynczy głośnik na froncie urządzenia jest lepszy, niż taki grający z dołu obudowy.

Moto G5 dostępna będzie w dwóch rozmiarach. Mniejszy model ma ekran o przekątnej 5" i rozdzielczości Full HD, wymienny akumulator o pojemności 2800 mAh, oraz wymiary 144,3 x 73 x 9,5 mm i masę 144,5g.

Lenovo Moto G5 Plus zaoferuje zaś większy ekran o przekątnej 5,2" i rozdzielczości Full HD, większy, acz niewymienny akumulator o pojemności 3000 mAh i wymiary 150,2 x 74 x 7,7(9,4) mm oraz masę 155g.

Sądząc po tych wartościach szykują się dwa solidne smartfony o sporej grubości. Jak będzie w praktyce, o tym przekonam się biorąc je do ręki.

Moto-G5-Plus-MWC class="wp-image-547265"
Lenovo Moto G5 Plus

Warto nadmienić, że obydwa urządzenia nadal pokryte są hydrofobofą powłoką, wystarczającą, by spokojnie wyciągnąć telefon w czasie deszczu bez obawy zalania. Zarówno Moto G5 jak i G5 Plus mają również funkcję szybkiego ładowania przez gniazdo micro-USB, choć w mniejszym modelu jest ona wolniejsza (10W ładowarka vs 15W w Moto G5 Plus).

Producent nie poskąpił też obydwu smartfonom złącz słuchawkowego i nie zabrakło też... czytnika linii papilarnych.

Jest wydajnie? Jest wydajnie.

Zdradzę wam sekret, tylko nikomu nie mówcie! 99,9% użytkowników naprawdę nie potrzebuje do szczęścia najnowszego Snapdragona 835, gazyliona rdzeni i terabajtów RAM-u. A pozostałemu 0,01% i tak nic nie dogodzi.

Dlatego specyfikacja nowych Lenovo Moto G5 i G5 Plus powinna być więcej niż wystarczająca dla znakomitej większości użytkowników.

Lenovo Moto G5:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 430
 • RAM: 2 lub 3 GB (zależnie od wersji)
 • Pamięć: 16 GB (z obsługą kart microSD do 128 GB)
 • Akumulator: 2800 mAh (wymienny z szybkim ładowaniem)
 • Aparat główny: 13 Mpix (f/2.0 i AF oparty o detekcję fazy)
 • Aparat przedni: 5 Mpix (f/2.2)
 • Łączność: Bluetooth 4.2, dwuzakresowe WiFi 802.11 a/b/g/n
 • System operacyjny: Android 7.0 Nougat z Moto Actions i Moto Display

Lenovo Moto G5 Plus:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 625
 • RAM: 3 GB
 • Pamięć: 32 GB (z obsługą kart microSD do 128 GB)
 • Akumulator: 3000 mAh (niewymienny z szybkim ładowaniem)
 • Aparat główny: 12 Mpix (f/1.7 i Dual-pixel AF)
 • Aparat przedni: 5 Mpix (f/2.2)
 • Łączność: Bluetooth 4.2, dwuzakresowe WiFi 802.11 a/b/g/n
 • System operacyjny: Android 7.0 Nougat z Moto Actions i Moto Display

Patrząc na specyfikację, szczególnie Lenovo Moto G5 Plus wydaje się być smartfonem o naprawdę dobrej wydajności, a do tego wyposażonym w świetną optykę. Dual-Pixel AF to super-szybki sposób ostrzenia, który znajdziemy m.in. w topowych aparatach Canona. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, nowy smartfon będzie ostrzył nawet o 60% szybciej od poprzednika.

Moto G5 Plus powinna też sobie bardzo dobrze radzić w ciemnościach, gdyż oprócz bardzo dobrego światła, rozmiar piksela na matrycy to 1,4um (1,1um w Moto G5). Dzięki większemu rozmiarowi matryca jest w stanie odbić więcej światła, co skutkuje lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach.

W Moto G5 główny aparat wspiera pojedyncza dioda LED, zaś w Moto G5 Plus jest to podwójna dioda wyrównująca kolory skóry. Przednie aparaty zaś wspiera... ekran, który zastępuje dedykowany flash podczas robienia selfie.

Lenovo Moto G5 i Moto G5 Plus spełniają wszystkie oczekiwania.

REKLAMA

Jest tanio, jest ładnie i jest wydajnie. Jeśli te sprzęty trafią do sprzedaży u operatorów, będzie jeszcze taniej. Ale nawet kupując nowe Moto G5 i G5 Plus "z półki" w sklepie dostajemy urządzenia spełniające wszelkie kryteria, jakie stawia przed swoim telefonem większość użytkowników.

Czy faktycznie tak jest? Przekonamy się, gdy nowe smartfony Lenovo Moto trafią do nas na testy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA