REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft szlifuje Windowsa 8.1 - nadchodzi kilka znaczących zmian

Windowsa 8.1 wkrótce czeka drobny lifting. Nie będzie to jednak tak wielka zmiana, jak w przypadku aktualizacji wersji 8.0 do 8.1. Pojawi się za to kilka ciekawych szczegółów.

02.04.2014
19:05
Microsoft szlifuje Windowsa 8.1 – nadchodzi kilka znaczących zmian
REKLAMA

Zgodnie z przewidywaniami i testowymi kompilacjami, które wyciekły do Sieci, Windows 8.1 wkrótce stanie się jeszcze bardziej przyjazny myszce i klawiaturze, pozostając dalej wygodnym, „dotykowym” systemem.

REKLAMA

Aplikacje ze Sklepu Windows będą teraz pojawiać się na pasku zadań, będzie je można też tam przypinać, dokładnie tak samo, jak aplikacje klasyczne. Będzie je można również minimalizować i zamykać jak aplikacje okienkowe. Nadal jednak będą w stanie pracować wyłącznie pełnoekranowo lub dzieląc w pionie przestrzeń ekranową z innymi aplikacjami.

Pojawi się też w aplikacjach ze Sklepu oraz na ekranie startowym lepsza obsługa prawego przycisku myszy. Będzie on wywoływał menu kontekstowe w dokładnie tej samej formie, jak na Pulpicie. Raz jeszcze: jeżeli używamy interfejsu dotykowego, nic się nie zmienia. To wyłącznie usprawnienie dla myszki lub touchpada. Menu kontekstowe dla prawego przycisku myszy będzie aktywne we wszystkich elementach systemu.

Systemowa wyszukiwarka będzie też usprawniona o jeden irytujący brak: będzie ona uwzględniała zawartość Sklepu Windows.

8 kwietnia aktualizacja ta pojawi się w usłudze Windows Update. Czekamy z niecierpliwością!

REKLAMA

Wszystkie screeny pochodzą z Engadget.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA