REKLAMA

Serwis WolnyGabinet.pl rzuca rękawicę telefonicznej rejestracji oraz kolejkom w poczekalniach

Polska służba zdrowia raczej nie jest raczej zbyt mocno skomputeryzowana. Większość lekarzy cały czas wykorzystuje tradycyjne formy zapisywania na wizyty, czyli notatnik i długopis. Nowy, polski serwis wolnygabinet.pl chce zmienić to przestarzałe podejście.

03.06.2013 07.01
Serwis WolnyGabinet.pl rzuca rękawicę telefonicznej rejestracji oraz kolejkom w poczekalniach
REKLAMA

Na stronie www.wolnygabinet.pl możemy wyszukać lekarzy specjalistów i od razu umówić się na wizytę na konkretny dzień, a nawet godzinę. Pomysł na serwis zrodził się głowie Łukasza Feldmana, który między innymi wdrażał system prowadzenia dokumentacji medycznej w Szpitalu Praskim w Warszawie.

REKLAMA

Przechodząc na stronę główną serwisu, można się zarejestrować zarówno jako pacjent, jak i lekarz. Sam proces jest niezwykle łatwy i raczej standardowy. Należy wypełnić wszystkie dane. Następnie otrzymujemy maila z linkiem aktywującym. Prościej już chyba się nie da.

rejestracja

Gdy już wykonamy wszystkie kroki, to możemy przejść do wyszukiwania wolnych terminów u lekarzy. Do wyboru mamy rodzaj specjalisty (kardiolog, laryngolog, dietetyk itd.), termin wizyty, miasto i godzinę. Można także wpisać imię i nazwisko konkretnego lekarza i sprawdzić, kiedy ma wolne terminy.

Jako, że mieszkam w Bydgoszczy, postanowiłem wyszukać wolnych terminów właśnie dla tego miasta. Niestety, nie udało się. Nie znalazłem ani jednego specjalisty, co lekko mnie zdziwiło.

No dobrze, ale czy sytuacja niedługo się zmieni? Czy baza lekarzy zostanie powiększona?

Warto także wspomnieć, że w serwisie nie znajdziemy placówek NFZ, gdzie wizyta mogłaby być bezpłatna (to znaczy opłacona z naszych składek). WolnyGabinet.pl jest czymś w rodzaju tablicy ogłoszeń, gdzie prywatni lekarze mogą oferować swoje usługi.

Sam portal wygląda bardzo schludnie i nowocześnie. Podoba mi się jego wygląd, bo nie jest przesadzony. Poruszanie się po kolejnych działach i funkcjach również jest bardzo proste, więc nie powinno przysporzyć problemów, nawet starszym osobom, które dopiero uczą się Internetu. Na plus zdecydowanie zasługuje fakt, że każdego lekarza można zobaczyć na mapach Google, więc pacjenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem gabinetu.

wyszukiwanie-wizyty

Każdy, zarejestrowany użytkownik ma także dostęp do specjalnego panelu, w którym może sprawdzić na jakie wizyty jest zapisany oraz ile będą one kosztować.

panel-pacjenta

Postanowiłem jeszcze zapytać, jakie twórcy serwisu mają plany na przyszłość.

REKLAMA

Pomysł na serwis wydaje się całkiem sensowny i myślę, że ma szanse na odniesienie sukcesu. Jest jednak pewna sprawa, która po prostu musi być załatwiona – dostępność lekarzy. Twórcy WolnyGabinet.pl muszą nie tylko przekonać specjalistów do prezentowania swojej oferty, ale przede wszystkim do udostępnienia swoich kalendarzy wolnych terminów. Bez tego może się po prostu nie udać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA