REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprawdź jak Twoja strona wygląda na urządzeniach mobilnych

13.08.2012
21:33
Sprawdź jak Twoja strona wygląda na urządzeniach mobilnych
REKLAMA
REKLAMA

Responsive design to technologia konstruowania stron internetowych w taki sposób, żeby ich wygląd samoistnie dopasowywał się do różnych urządzeń, na których będą przeglądane. To bardzo wygodna sprawa – nie trzeba przygotowywać kilku wersji wyglądu strony, wystarczy jedna przygotowana w myśl zasad ‚responsive design’, a layout dostosuje się do różnych wielkości ekranów.

Aby dowiedzieć się jak to działa wystarczy złapać róg przeglądarki internetowej z kartą otwartą na Spidersweb.pl, który jest przygotowany właśnie jako ‚responsive design’, i zmniejszać szerokość okna przeglądarki. W pewnym momencie włączy się Wam tabletowy wygląd naszego serwisu, a w końcu smartfonowy.

Jak to jednak w życiu bywa, sprawa nie jest do końca taka prosta. Ze względu na niesamowitą mnogość różnego rodzaju urządzeń komputerowych, rozdzielczości i wielkości ekranów, wygląd strony może znacznie odbiegać od tego, co sobie zaplanowaliśmy. To sprawia, że nawet przygotowanie stron w ‚responsive design’ może przysparzać wielu kłopotów. Testowanie tego bywa trudne, bo nie każdy ma dostęp do rożnego rodzaju smartfonów, czy tabletów.

W takim przypadku z pomocą przyjdzie fajna online’owa usługa Responsinator.com. Tam sprawdzimy wygląd naszej strony napisanej w ‚responsive design’ na różnych urządzeniach w obu trybach widoku: horyzontalnym i pionowym. Wystarczy wpisać adres URL strony i po chwili zobaczymy jak będzie wyglądać na iPhonie, kiepskim Androidzie, lepszym Androidzie, iPadzie oraz Kindle’u.

My sprawdziliśmy Spider’s Web. Wszędzie wyglądamy nieźle. Dzięki Igor!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA