REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto OnePlus Open. Cena pierwszego składanego smartfona marki zwala z nóg

OnePlus właśnie wykonał ogromny krok w przód. Wydał na świat model Open - swój pierwszy składany smartfon w historii. Ile trzeba zapłacić za nową propozycję producenta?

19.10.2023
17:23
Oto OnePlus Open. Cena pierwszego składanego smartfona marki zwala z nóg
REKLAMA

Dziś Oppo zaprezentowało swoje nowe składane smartfony z serii Find N3, które mają trafić nie tylko do Chin, ale także na globalny rynek. Już wcześniej było wiadomo, że model podstawowy Find N3 będzie identycznym urządzeniem jak OnePlus Open, którego polskiej premiery oczekiwaliśmy już co najmniej od kilku dni. Potwierdzało ją pojawienie się wzmianki o smartfonie na polskiej stronie producenta. Teraz już wiemy wszystko na temat sprzętu.

REKLAMA

Debiutuje OnePlus Open. Pierwszy składany smartfon w historii OnePlusa

Konkurencyjne marki zajmujące się tworzenie smartfonów, m.in. Samsung, Xiaomi, Huawei, są na tym rynku od wielu lat i mają co najmniej kilka generacji składaków. OnePlus najwyraźniej chciał poczekać z wydaniem pierwszego swojego sprzętu tego typu, ale było warto - OnePlus Open jest arcydziełem pod wieloma względami.

Smartfon oczywiście oferuje „książkową” budowę z dwoma ekranami - wewnętrzny to 7,82-calowy AMOLED LTPO pracujący w rozdzielczości 2440 × 2268 pikseli o częstotliwości odświeżania od 1 do 120 Hz z jasnością szczytową do 2800 nitów. OnePlus zastosował tu tytanowy zawias, który ma umożliwić aż milion cykli złożeń i przede wszystkim niemalże niewidocznym zagięciem na środku ekranu.

Na zewnątrz mamy 6,32-calowy dodatkowy panel AMOLED, również LTPO, ale o odświeżaniu 10-120 Hz pracujący w rozdzielczości 2484 × 1116 pikseli - także o jasności 2800 nitów. Oba wyświetlacze wspierają technologię HDR10+ i Dolby Vision.

Jeśli chodzi o aparaty, to mamy tutaj naprawdę mocny zestaw. W tylnej okrągłej wyspie OnePlusa Open firma zamontowała trzy moduły sygnowane Hasselblad - główny bazuje na 48-Mpix matrycy Sony LYTIA-T80, ultraszeroki kąt 49 Mpix z autofokusem oraz 64-Mpix teleobiektyw peryskopowy o 3-krotnym zbliżeniu optycznym (70 mm) oraz maksymalnie 6-krotnym zbliżeniu hybrydowym (145 mm).

Poza technologiami Hasselbad taki zestaw ma oferować technologię Ultra Res Zoom wspartą AI, która umożliwi m.in. zrobienie zdjęcie księżycowi przy pomocy tego smartfona.

Jeśli chodzi o moc obliczeniową urządzenia, to nie powinno mu jej zabraknąć. OnePlus Open ma na pokładzie Snapdragona 8 Gen 2 ze wsparciem 12 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X i 512 GB wbudowanej przestrzeni na dane UFS 4.0.

W kwestii akumulatora również jest dobrze - ma pojemność 4806 mAh i wsparcie szybkiego ładowania 67 W.

Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności WiFi 7 oraz czterech latach aktualizacji Androida i pięciu latach zabezpieczeń.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

Cena i dostępność. Ile kosztuje OnePlus w Polsce?

OnePlus ma być dostępny w Europie i Polsce od 26 października, gdzie tak naprawdę przedsprzedaż już ruszyła. Urządzenie w wersji 16 + 512 GB zostało wycenione na, uwaga, 9 000 zł. To ogromna kwota, patrząc na to, że mamy jednak do czynienia ze smartfonem, a nie wypasionym laptopem. Natomiast warto dodać, że taki Samsung Galaxy Z Fold 5 jest tylko troszkę tańszy (kosztuje 8800 zł).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA