REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wiemy, kiedy Nintendo wyłączy Switchowi wtyczkę. Potwierdzają się plotki o Switch 2

Prezes korporacji Nintendo zdradził, do kiedy firma planuje tworzyć gry dla konsoli Nintendo Switch. Data pozwala oszacować premierę oczekiwanego Switcha 2, która pokrywa się z wcześniejszymi plotkami dotyczącymi nowej konsoli.

03.10.2023
19:17
Wiemy, kiedy Nintendo wyłączy Switchowi wtyczkę. Potwierdzają się plotki o Switch 2
REKLAMA

Jedną z kluczowych zalet konsoli Nintendo Switch jest kapitalny katalog gier na wyłączność. Japończycy zapewnili swojej platformie masę rewelacyjnych gier, a ich kalendarz wydawniczy jest napięty jak cięciwa łuku. Z około 120 milionami posiadaczy, Switch pozostanie żywy tak długo, jak długo Nintendo będzie wydawać kolejne Pokemony, Mario i Zeldy.

REKLAMA

Dlatego tak ważna jest data, którą Japończycy wskazali jako koniec wsparcia konsoli Nintendo Switch nowymi grami.

Podczas wywiadu z redakcją Nikkei prezes Nintendo Shuntaro Furukawa zapewnił, że jego korporacja będzie tworzyć zawartość dla Switcha do końca 2025 roku. Oznacza to, że posiadacze tej platformy mają przed sobą jeszcze dwa lata nowych gier na wyłączność, wliczając w to nadchodzące Super Mario Wonder czy kolejne Pokemony.

Przeczytaj recenzje gier i urządzeń na Spider's Web:

Wątpię jednak, aby strumień gier Nintendo dla Switcha w 2025 roku był tak szeroki jak ma to miejsce w ostatnich latach. Bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz w którym Japończycy wydadzą na Switcha dwie, może trzy produkcje w skali całego roku. Dlaczego tylko tyle? Otóż dlatego, że w centrum ich zainteresowania będzie już nowa konsola, od roku dostępna na rynku.

Termin wskazany przez prezesa pokrywa się z nieoficjalną datą debiutu nowej konsoli Switch 2.

Według medialnych doniesień Nintendo Switch 2 zadebiutuje w drugiej połowie 2024 roku, najprawdopodobniej w okresie świąt Bożego Narodzenia. W oczywisty sposób oznacza to, że 2025 rok to okres przejściowy, w którym Wielkie N będzie jednocześnie odcinać kupony od wielkiej bazy posiadaczy Switcha, a także promować nową platformę kluczowymi grami, które już teraz są opracowywane.

Dokładnie tak samo było gdy pierwszy Switch debiutował na rynku w 2017 roku. Wydany wcześniej Nintendo 3DS otrzymywał nowe, ciekawe tytuły wiele miesięcy po premierze Switcha, wliczając w to świetne Metroid: Samus Returns oraz Luigi's Manson.

Przeczytaj więcej o następcy Switcha:

REKLAMA

Biorąc pod uwagę dotychczasową praktykę Nintendo oraz datę wskazaną przez prezesa korporacji, premiera Switcha 2 w 2024 roku wydaje się coraz bardziej oczywista. Nieoczywista jest dla mnie natomiast specyfikacja tego urządzenia, które ma być zdumiewająco mocne, oczywiście jak na sprzęty Nintendo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA