REKLAMA

Zamiast trenerowi personalnemu będziesz płacić sztucznej inteligencji. Apple ma sprytny plan

Po co płacić setki złotych za trenera personalnego, jeżeli możesz zapłacić kilkadziesiąt sztucznej inteligencji Apple? Na taki pomysł wpadł koncern Cupertino, który pracuje nad projektem Quartz. Apple Health czeka mała rewolucja nie tylko ze względu na wprowadzenie do niej wirtualnego trenera, ale także premierowe wydanie aplikacji na iPady.

26.04.2023 10.40
Zamiast trenerowi personalnemu będziesz płacić sztucznej inteligencji. Apple ma sprytny plan
REKLAMA

Koncern z Cupertino trochę przespał wyścig w rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji, w którym prym obecnie wiodą jego dwaj najwięksi konkurenci: Microsoft (a właściwie OpenAI pod patronatem Microsoftu) i Google. Nie oznacza to jednak, że firma całkowicie zignorowała boom na SI i uczenie maszynowe.

REKLAMA

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, Apple pracuje nad nową usługą trenerską, która ma być elementem Apple Health na Apple Watchu. Projekt o nazwie kodowej Quartz to wirtualny asystent SI nadzorujący nie tylko trening użytkownika, ale także jego emocje oraz sen.

Trener personalny w twoim Apple Watch. Tak rysuje się projekt Quartz

Według informacji pozyskanych przez Gurmana asystent będzie wykorzystywać dane pozyskane z Apple Watcha do tworzenia indywidualnego programu treningowego użytkownika oraz sugerowania mu ćwiczeń. Quartz będzie z użytkownikiem nie tylko podczas ćwiczeń, ale ma go wspomagać go w tworzeniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowym śnie.

Choć Quartz będzie ściśle powiązany z Apple Health i pozyskanymi z niego danymi, to stanowić ono osobną aplikację, która będzie dodatkowo płatna. Zgodnie z przekazem usługa zostanie zaprezentowana nie wcześniej niż w przyszłym roku - pod warunkiem, że do tego czasu Apple nie porzuci projektu, w który zaangażowała zespoły pracujące nad sztuczną inteligencją, Siri oraz ekspertów zajmujących się zdrowiem.

REKLAMA

Apple Health trafi na iPady

Oprócz projektu Quartz, Gurman pozyskał także informacje mówiące o wydaniu Apple Health na iPady. Aplikacja dotychczas ekskluzywna dla iPhone'a i Apple Watch trafi do najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple dla tabletów - iPadOS 17. Na dużym ekranie użytkownicy będą mogli sprawdzić m.in. elektrokardiogram oraz inne dane dotyczące zdrowia w większym niż dotychczas formacie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA