1. Spider's Web
  2. Technologie

Acer Chromebook 315 to wszystko, czego potrzebujesz

Lokowanie produktu: ACER

Chromebooki istnieją na polskim rynku od wielu lat, a mimo to wciąż niewiele się o nich mówi. To naprawdę zdumiewające, bo w rzeczywistości są to sprawdzone i przyjazne użytkownikowi urządzenia, które sprawdzą się w wielu codziennych zastosowaniach. Śmiem nawet powiedzieć, że dla większości użytkowników laptopów Chromebook byłby urządzeniem idealnym.

29.10.2022
12:55
acer chromebook 315

Jako osoba na co dzień interesująca się najnowszymi technologiami, poznałem zalety Chromebooków już niemal dziesięć lat temu, kiedy stanowiły one jedynie ciekawostkę. Choć była to wtedy nowość, bardzo szybko przekonałem się, że system operacyjny ChromeOS działa całkowicie bezproblemowo, jest bardzo stabilny i intuicyjny w obsłudze. Każdy, kto wtedy korzystał z dowolnego smartfonu z systemem Android, bardzo szybko się odnajdował w jego komputerowej wersji. Z tego zresztą powodu, to właśnie Chromebooka podarowałem w prezencie swoim rodzicom.

 class="wp-image-2527770"

Prawdę mówiąc, nie byłem pewien jak moi rodzice zareagują na konieczność przestawienia się na obsługę zupełnie nowego systemu operacyjnego. Okazało się jednak, że problem po prostu nie istnieje, bowiem na poprzednim komputerze wyposażonym w klasyczny komputerowy system operacyjny moi rodzice i tak korzystali głównie z przeglądarki internetowej Google Chrome. Uruchamiając przeglądarkę internetową na Chromebooku zasadniczo czuli się tak, jak na poprzednim komputerze. Bardzo szybko okazało się, że Chromebook ma jeszcze wiele innych zalet, takich jak chociażby czas pracy na baterii wynoszący 12,5 godziny, czy bezproblemowe pobieranie aplikacji ze znanego z telefonów sklepu Google Play. Chromebook stał się zatem dla moich rodziców podstawowym narzędziem komunikacji ze światem Internetu.

Przez niemal dekadę moi rodzice w ten sposób byli wiernymi użytkownikami Chromebooka 315 marki Acer. Teraz kiedy przyszła pora na zmianę, moim pierwszym wyborem będzie… Chromebook 315 marki Acer. Już tłumaczę dlaczego.

Dlaczego wybiorę właśnie Acer Chromebook 315?

 class="wp-image-2527773"

Przede wszystkim jest to wybór uzasadniony ekonomicznie. Przy cenie 1299 PLN jest to zakup wyraźnie atrakcyjniejszy od przeciętnego laptopa o podobnej wydajności. Komputer wyposażony jest w procesor Celeron, 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej na dane. Specyfikacja komputera zdecydowanie nie należy do najsilniejszych, ale jednocześnie trzeba podkreślić, że system ChromeOS jest niezwykle lekki i do płynnej pracy nie potrzebuje najlepszych podzespołów. Warto tutaj wspomnieć, że Acer Chromebook 315 wyposażony jest w standardowy, duży jak na dzisiejsze czasy 15,6-calowy matowy ekran IPS. To zdecydowanie duża zaleta dla osób starszych, które nieprzychylnie patrzą na współczesne 13-calowe lub czasami nawet mniejsze ekrany. Jednocześnie matowy ekran eliminuje niezwykle powstawanie odblasków, przez co jest po prostu czytelniejszy. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że istnieje możliwość wyboru Chromebooka z ekranem dotykowym, przez co stanie się on jeszcze wygodniejszy do obsługi i jeszcze bardziej zacznie przypominać smartfon z Androidem i bardzo dużym ekranem.

Stworzony do pracy na baterii

Duży komputer to dużo miejsca na akumulator. Acer postanowił wykorzystać całe dostępne w obudowie miejsce, aby zapewnić jak najdłuższy czas pracy bez konieczności podłączania do gniazdka. Dzięki temu na w pełni naładowanym akumulatorze Chromebook jest w stanie pracować nawet do 12,5 godziny, co jest wynikiem nieosiągalnym dla klasycznego komputera pracującego na innych systemach operacyjnych. Nawet najbardziej zaawansowani użytkownicy zasadniczo nie są w stanie rozładować akumulatora Chromebooka w ciągu jednego dnia. To oznacza, że taki komputer śmiało można zabrać do szkoły, na uczelnię czy do pracy nie zabierając ze sobą kabla. Nie ma obaw, komputerowi zawsze wystarczy energii do wieczora.

 class="wp-image-2527776"

Dzięki temu, że komputer ma rozmiary typowego 15,6-calowego laptopa projektantom udało się zmieścić na klawiaturze sekcję numeryczną, która podnosi produktywność pracy z wszelkiego rodzaju arkuszami kalkulacyjnymi. Oprócz tego - niczym na smartfonie - na klawiaturze znajdziemy klawisz wyszukiwania, który pozwala na szybkie wejście do wyszukiwarki oraz do spisu najczęściej używanych aplikacji. To zdumiewające, jak często to właśnie ten przycisk usprawnia pracę z komputerem.

ChromeOS to bardzo intuicyjny system operacyjny

Skoro już mowa o oprogramowaniu, warto wspomnieć, że system ChromeOS, na którym bazują Chromebooki jest systemem niezwykle bezpiecznym. Choć dla użytkownika cały system stanowi jeden płynny ekosystem, to w rzeczywistości poszczególne strony internetowe oraz aplikacje działają jako niezależne, oddzielne procesy. Taki swoisty sandboxing stanowi dodatkową, istotną warstwę chroniącą przed złośliwym oprogramowaniem oraz próbami phishingu. Jeżeli na komputerze zostanie zainstalowana aplikacja próbująca zbierać dane o użytkowniku, to nie będzie miała ona dzięki sandboxingowi dostępu do żadnej innej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Aplikacje instalowane na Chromebooku działają zarówno wtedy, gdy komputer podłączony jest do internetu, jak też w trybie offline co sprawia, że urządzenie nadaje się do pracy zarówno w domu, w szkole, jak i w zakładzie pracy niezależnie od tego, czy jest podłączone do internetu, czy nie.

Acer Chromebook 315 może być lekkim urządzeniem przeznaczonym głównie do prostych zastosowań domowych, jednak znajdziemy tutaj pełną paletę złączy i technologii łączności. Komputer wyposażono w łączność Wi-Fi 5 oraz Bluetooth, a peryferia podłączymy do niego za pomocą dwóch złączy USB-C oraz dwóch klasycznych portów USB-A.

Wybór komputera jeszcze nigdy nie był łatwiejszy

  • ChromeOS to intuicyjny system operacyjny dla każdego
  • Duży 15,6-calowy wyświetlacz IPS
  • Bateria pozwalająca na 12,5 godziny pracy na jednym naładowaniu*
  • Wysokie bezpieczeństwo danych dzięki sandboxingowi
  • Atrakcyjna cena

Wszystkie powyższe argumenty wskazują na jedno: jeżeli potrzebujesz dobrego i przystępnego cenowo komputera do podstawowych zadań, warto zwrócić uwagę na Acer Chromebook 315. Szczególnie w dzisiejszych czasach nie ma powodu wydawać więcej pieniędzy niż potrzeba. Stawiając na Chromebooka można oszczędzić sporo pieniędzy, a w żaden sposób nie tracimy na produktywności i wydajności sprzętu. Jeżeli dodamy fakt, że większość oprogramowania i usług przenosi się w ostatnich latach do chmury, może się okazać, że dla wielu osób Chromebook jest nie tylko wystarczającym, ale po prostu najlepszym możliwym sprzętem.

 class="wp-image-2527779"

Warto tutaj zauważyć, że osoby, które do końca listopada zakupią Chromebooka marki Acer, będą miały okazję otrzymać jeden z czterech zestawów Lego. Do wyboru są zestawy Teren szkoleniowy z Minecrafta, Szpitalne Skrzydło z Hogwartu oraz maszyna krocząca AT-ST Z Hoth.

* Czas pracy na baterii może się różnić w zależności od urządzenia, sposobu użytkowania i innych warunków.

Lokowanie produktu: ACER
Najnowsze