REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie /
 5. Oprogramowanie - Poradniki

Programy i aplikacje do tworzenia muzyki za darmo dla początkujących i nie tylko. TOP 5

Dobra impreza bez muzyki jest niemalże niemożliwa, a kto z nas nigdy nie chciał stanąć za konsolą w roli DJ’a niech pierwszy rzuci kamieniem. Przychodzimy wam z pomocą przedstawiając najlepsze programy i aplikacje do tworzenia muzyki za darmo.

04.09.2022
8:15
Programy i aplikacje do tworzenia muzyki za darmo. TOP 5
REKLAMA

W każdej branży najważniejsza jest pierwsza poważna inwestycja w przedsięwzięcie. Niezależnie od tego, czy traktujesz to jako hobby, czy dopiero wkraczasz na rynek muzyczny z aspiracjami zostania kolejnym Martinem Garrixem z własnymi niepowtarzalnymi beat’ami, najlepiej zacząć od bezpłatnego oprogramowania.

REKLAMA

Najlepsze programy i aplikacje do tworzenia muzyki za darmo - TOP 5

Ale opanowanie sztuki produkcji muzycznej to maraton, a nie sprint. Dlatego, aby pomóc Tobie na początkowym etapie, przygotowaliśmy listę pięciu najlepszych darmowych programów i aplikacji do tworzenia muzyki. Oto one:

Audacity

Windows | macOS | Linux

Link: audacity.pl

Spędziwszy około dwóch dekad na rynku, bez wątpienia Audacity jest jedną z najlepszych darmowych aplikacji do produkcji muzyki dla początkujących. Ten program do tworzenia muzyki o otwartym kodzie źródłowym jest wszechstronny, idealny do komputerów PC ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Najprostszy wieloplatformowy edytor audio o otwartym kodzie źródłowym

Ogranicza się on do bardzo podstawowych funkcji, które jednak umożliwiają każdemu początkującemu nagrywanie zarówno w trybie studyjnym, jak i na żywo. Dzięki niesamowitej jakości dźwięku i narzędziom do edycji z pewnością stworzysz najwyższej jakości utwory bez rozbijania banku.

Co więcej, Audacity jest niezwykle łatwy w użyciu i jest wyposażony w funkcję eksportu/importu, która pozwala nagrywać muzykę w wielu formatach, w tym MP3, WAV lub AIFF.

Tryb widoku spektrogramu to kolejna zdumiewająca funkcja, która pozwala wizualizować i przeskakiwać między częstotliwościami. To po prostu niesamowite!

Zobacz także:

DarkWave Studio

Windows

Jeśli chodzi o darmowe aplikacje do tworzenia muzyki na komputery PC, DarkWave Studio jest popularną alternatywą dla głównych ofert branżowych. Nie zajmuje dużo miejsca na komputerze, co jest idealne tym bardziej jeśli planujesz używać tego oprogramowania do tworzenia muzyki na laptopie. Chociaż DarkWave Studio jest bezpłatne, zawiera sporo reklam, z którymi będziesz musiał się pogodzić korzystając z niego.

 class="wp-image-2261802"
Dzięki DarkWave będziesz mógł poczuć się jak profesjonalny DJ

DarkWave Studio mnóstwo profesjonalnych funkcji do produkcji muzyki, dlatego może być zbyt trudne dla początkującego twórcy, ale z czasem korzystanie z programu staje się coraz łatwiejsze.

Ta aplikacja do tworzenia muzyki o otwartym kodzie źródłowym jest tworzona wyłącznie dla systemu operacyjnego Windows, działającego od Windows XP do Windows 10. Jest wyposażona w kilka wtyczek i funkcji, które sprawiają, że jest to bez wątpienia jedno z najlepszych dostępnych za darmo programów do produkcji muzyki.

Dzięki DarkWave Studio muzycy mogą cieszyć się doskonałymi funkcjami, takimi jak:

 • edytor sekwencji,
 • wielościeżkowy rejestrator na dysku twardym,
 • wirtualne studio,
 • edytor patternów i wiele innych.

Oprócz opcji nagrywania i edycji możesz również cieszyć się możliwością strumieniowego przesyłania dźwięku na żywo. 

Garage Band

macOS | iOS 

Jeśli naprawdę chcesz zacząć tworzyć muzykę na wysokim poziomie, być może będziesz musiał wskoczyć do tej aplikacji. To oprogramowanie do produkcji muzyki tylko dla komputerów Mac jest pełne wszystkiego, czego potrzebuje początkujący, aby poruszać się po dzisiejszym przemyśle muzycznym.

Stworzony w 2004 roku Garage Band przeszedł długą drogę. Zawiera teraz wszystko, od wielosesyjnego perkusisty po presety dla gitary i głosu oraz mnóstwo instrumentów. Dzięki tym narzędziom możesz zacząć produkować muzykę nawet bez sprzętu.

Garage Band jest idealnym narzędziem dla początkujących spod znaku nadgryzionego jabłka

Jako początkujący kompozytor uznasz tę aplikację za bardzo łatwą w użyciu. Pozwala ona na nagranie do 255 utworów na utwór. Stworzony z myślą o dzisiejszym życiu internetowym, GarageBand jest profesjonalnie zaprojektowany, aby umożliwić tworzenie muzyki w dowolnym miejscu i czasie. Po prostu zsynchronizuj pliki na swoich urządzeniach z internetowego konta iCloud i zacznij tworzyć muzykę w podróży. Twórz niesamowitą muzykę z łatwością!

LMMS

Windows | macOS | Linux

Link: lmms.io

LMMS (który kiedyś oznaczał Linux MultiMedia Studio) to wieloplatformowe oprogramowanie do tworzenia muzyki, dostępne na praktycznie każdym systemie komputerowym. Nadaje się do wszystkich rodzajów produkcji muzycznych i jest świetną opcją bezpłatnego oprogramowania dla początkujących.

LMMS wykorzystuje wiele funkcji i automatyzacji, aby pomóc ci tworzyć muzykę. Możesz edytować melodie w Piano Roll i tworzyć sekcję rytmiczną za pomocą edytora Beat+Bassline. Możesz uzyskać przegląd struktury w edytorze utworów, a następnie miksować wszystko razem za pomocą miksera efektów. Możesz nawet zautomatyzować efekty i głośność za pomocą edytora automatyzacji.

LMMS oferuje również szeroką gamę syntezatorów instrumentów, więc jest to świetne oprogramowanie do tworzenia muzyki za darmo za pomocą kontrolek MIDI.

 class="wp-image-2261799"
LMMS to program do edycji i tworzenia muzyki bogaty w wiele wyjątkowych funkcji

Większość darmowych programów do tworzenia muzyki ma zwykle ograniczoną zdolność do integracji z innym oprogramowaniem tego typu. LMMS wyróżnia się kompatybilnością z aplikacjami innych firm. Program obsługuje wtyczki VST i LADSPA, oferując niezliczone opcje efektów do zastosowania w muzyce.

WaveForm

Windows | macOS | Linux

Link: tracktion.com

WaveForm a tak naprawdę Tracktion T7 był kiedyś oprogramowaniem do tworzenia muzyki premium. Zamiast porzucić T7, gdy pojawiła się następna wersja, Tracktion postanowił rozdać go pod inną nazwą, dzięki czemu ten darmowy program muzyczny jest jedną z najbardziej zaawansowanych opcji na tej liście. Istnieje też opcja uaktualnienia go do wersji Pro.

 class="wp-image-2261796"
Waveform był dawniej oprogramowaniem premium

W Waveform nie ma ograniczeń ścieżek, wtyczek ani 30-dniowych wersji próbnych. Przejrzysty interfejs z jednym oknem jest łatwy do opanowania, ale mimo to pozostawia nam szerokie spektrum możliwości odkrywania coraz to ciekawszych funkcji. Możesz użyć Waveform do edycji dźwięku, kompozycji MIDI, dodawania efektów, a nawet i automatyzacji różnych parametrów instrumentów.

Jak program do tworzenia muzyki wybrać?

Decydując, które oprogramowanie do tworzenia muzyki jest dla Ciebie najlepsze, skoncentruj się na trzech podstawowych aspektach:

REKLAMA
 • łatwości użytkowania,
 • platformie, na której dostępne jest oprogramowanie,
 • poziomie swoich umiejętności.

Staraliśmy się być jak najbardziej wszechstronni, by uwzględnić potrzeby każdego przyszłego twórcy. Jednak ta lista aplikacji i programów do tworzenia muzyki za darmo to tylko wierzchołek góry lodowej. Czytanie o doświadczeniach innych osób z tymi i innymi programami z pewnością Ci pomoże, ale najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej opcji jest praktyka, dzięki czemu sam odkryjesz, w którym z nich czujesz się najswobodniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA