REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Smartfony - Poradniki

Darmowe aplikacje do przerabiania i obróbki zdjęć na telefon

Przerabianie i edycja zdjęć na telefonach stały się dziś niezwykle popularne, zarówno wśród profesonalistów jak i amatorów chcących wzbogacić swoją twórczość w mediach społecznościowych. Jednak wszyscy stają przed problemem mnogości oferowanych aplikacji. Oto najlepsze darmowe aplikacje do edycji zdjęć na telefon.

05.06.2022
8:47
Aplikacje do przerabiania zdjęć na telefon
REKLAMA

Chciałbyś zaimponować innym, poprawiając wygląd i styl Twojego profilu na Instagramie czy innych mediach, używając darmowych narzędzi do przerabiania zdjęć? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. 

REKLAMA

Nowoczesne telefony wyposażone są dziś w zaawansowane aparaty z imponującą optyką, co pozwala na wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ale nadal możesz uzyskać z nich więcej jeśli użyjesz aplikacji do przerabiania i edycji zdjęć, która poprawi to, co już zrobiłeś za pomocą kliku prostych kliknięć.

Rynek oferuje wiele aplikacji na telefon tego typu, co może sprawiać, że poczujemy się zagubieni, ale spokojnie. Przychodzimy wam z pomocą!

Jaką darmową aplikację do przerabiania zdjęć wybrać?

Dlatego też nasze typy najlepszych aplikacji do przerabiania zdjęć staraliśmy się ograniczyć do oferujących jak najwięcej możliwości w wersji darmowej i odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych fotografów.

Zebraliśmy i sprawdziliśmy pięć naszym zdaniem najciekawszych bezpłatnych aplikacji do edycji zdjęć na Androida i iPhone'a. Oto one:

Najlepsza aplikacja do przerabiania zdjęć dla profesjonalistów - Adobe Lightroom

  • Najlepsze aplikacja dla: profesjonalistów korzystających z narzędzi Adobe.

Aplikacja Adobe Lightroom jest skierowana szczególnie do użytkowników, dla których pojęcie przerabiania zdjęć nie jest obce, a osoby zaznajomione już wcześniej z pakietem Adobe będą miały zdecydowanie łatwiej, ponieważ znajomość desktopowych odpowiedników aplikacji do edycji zdjęć sprawi, że będą poruszać się w nim jak ryba w wodzie. 

Mimo to aplikacja ta zawiera stale powiększającą się bibliotekę interaktywnych samouczków, które nauczą każdego amatora edytować zdjęcia niczym profesjonalista. Jedną z jej największych zalet jest to, że działa z plikami RAW i nie próbuje zrobić wszystkiego dla wszystkich. Zamiast tego koncentruje się na zapewnieniu zestawu wysokiej jakości narzędzi przedstawionych za pomocą prostych suwaków do pracy z ekspozycją, kolorem, selektywną edycją, filtrami i tak dalej. Co więcej, zmiany nie są trwałe, więc zawsze możesz wrócić do oryginalnego obrazu.

Aplikacja do obróbki zdjęć na telefon Adobe Lightroom jest częścią potężnego ekosystemu Adobe opartego na chmurze, który obejmuje przechowywanie całej biblioteki zdjęć i dostęp do plików w pełnej rozdzielczości (oryginalnych i edytowanych) na wszystkich urządzeniach.

Ciekawym elementem wbudowanym w aplikację Adobe Lightroom jest również obszar Discover, w którym można dzielić się swoją twórczością, a także inspirować się dziełami innych fotografów i artystów, którzy skorzystali właśnie z tej aplikacji.

Darmowy program do obróbki zdjęć na telefon - Canva

  • Najlepsze aplikacja do: wyróżnienia się w mediach społecznościowych.

Tutaj należy zaznaczyć, iż wybór tej aplikacji do obróbki zdjęć na telefon padł w szczególności ze względu na wszechobecne dziś social media. Jeśli twoim głównym celem jest zaistnienie w nich, przy pomocy niezwykłych efektów w postaci animacji, czy szablonów, to uwagę powinieneś skierować właśnie w kierunku Canvy. Aplikacja jest cenionym narzędziem wśród każdej osoby udzielającej się publicznie. Szeroka gama dostępnych szablonów, łatwość użycia i kompatybilność pozwalająca na pracę zarówno z telefonu, tabletu jak i komputera stacjonarnego sprawia, że ​​jest to niezbędny zasób dla każdego, kto chce tworzyć treści cyfrowe. 

Przerabianie zdjęć i grafik w aplikacji Canva na telefon

Możliwości obróbki fotografii serwisu Canva ograniczają się do zmiany rozmiaru, dopasowywania kolorów i nakładania filtrów na zdjęcie, w związku z czym będziemy musieli posiłkować się dodatkowymi aplikacjami, które umożliwią nam głębszą obróbkę naszych zdjęć. 

Jednakże główną zaletą aplikacji jest biblioteka wszechstronnych, konfigurowalnych szablonów. Możesz dowolnie sortować te już istniejące i wybrać taki, który pasuje do estetyki Twojego projektu, wprowadzając przy tym spersonalizowane poprawki. Canva zapewnia również grafiki i czcionki, które z pewnością przyciągną wzrok użytkowników odwiedzających twój profil.

Aplikacja do edycji zdjęć na telefon - Pixlr

  • Najlepsza aplikacja dla: początkujących chcących zagłębić się w profesjonalną edycję zdjęć.

Pixlr to jedna z najlepszych aplikacji do edycji zdjęć na telefon dla amatorskiego fotografa, który chce tylko trochę dopracować, być może dodać kilka fajnych efektów, a następnie udostępnić je w dowolnych mediach społecznościowych na swoim telefonie. Jest złożona, ale łatwa w użyciu dla każdego amatora. Posiada spory wybór narzędzi do dostosowywania zdjęć, obejmuje to pędzle służące do selektywnych edycji, biblioteki filtrów efektów specjalnych, nakładek, obramowań i gotowych zaprojektowanych szablonów.

Intuicyjny interfejs tej aplikacji do edytowania zdjęć jest łatwy do opanowania, ale mimo to jeśli natkniemy się na trudności, Pixlr oferuje liczne samouczki, które można obejrzeć i łatwo zrozumieć, dzięki czemu jest to jeden z najmniej frustrujących zaawansowanych edytorów zdjęć dla osób chcących zasmakować tego świata.

Pixlr można pobrać bezpłatnie, jednak taka wersja aplikacji zawiera reklamy i ogranicza dostęp do narzędzi do edycji i zapewne osoby bardziej obeznane w temacie potrzebujące mieć dostęp do wszechstronnych narzędzi do edycji i zaawansowanych efektów mogą uznać, że Pixlr ma sporo braków.

Apka do przerabiania zdjęć - SnapSeed

  • Najlepsza aplikacja dla: kompleksowej obróbki zdjęć na profesjonalnym poziomie.

SnapSeed firmy Google to potężne narzędzie, które dzięki ogromnej gamie funkcji i intuicyjnemu interfejsowi poniekąd dorównuje programom desktopowym, sprawia to, że jest on raczej kierowany do doświadczonych twórców treści i fotografów poszukujących mobilnego interfejsu do edycji zdjęć. 

Ta całkowicie bezpłatna apka do obróbki i przerabiania zdjęć zawiera szereg gotowych filtrów. Jednak w przeciwieństwie do większości aplikacji, możesz edytować te filtry, a nawet tworzyć własne od podstaw. Posiada również wszystkie klasyczne narzędzia, takie jak kadrowanie, prostowanie, ramki, tekst, winiety i wiele innych. Chociażby sama funkcja wyostrzania zdjęć wykonuje tę pracę bez powodowania ziarnistości obrazu. 

Jednak to nie wszytko, ponieważ dalej robi się jeszcze ciekawiej, otóż SnapSeed posiada również tryb portretowy i precyzyjne maskowanie, które pozwala edytować głębię ostrości. Istnieje również narzędzie do wprowadzania korekt wizualnych, które pozwala wybrać określony obszar zdjęcia i dostosować nasycenie, kontrast i jasność tego pojedynczego punktu. Co więcej, ta aplikacja doprzeróbki zdjęć zapisuje historię edycji, dzięki czemu możesz w dowolnym momencie cofnąć poprzednie zmiany.

Aplikacja do edytowania zdjęć na telefon - VSCO

  • Najlepsza aplikacja do: prostej i szybkiej obróbki poprzez filtry o klasycznym wyglądzie.

Jej globalny sukces wynika z oferowania modnych filtrów oraz prostych opcji obróbki i edytowania zdjęć. Skupiając się na tradycyjnej fotografii, VSCO oferuje szeroki wybór poprawek i regulacji zdjęć, które dają natychmiastowe efekty. 

Aplikacja VSCO jest skierowana do amatorów fotografii chcących szybko i efektywnie podkręcić swoje obrazy. Jednak zestaw funkcji VSCO nie jest tak wszechstronny, jak w przypadku innych aplikacji do przerabiania zdjęć. Nie znajdziemy tu na przykład tak wyspecjalizowanych opcji edycji efektów specjalnych jak w innych aplikacjach. Mimo to dostajemy podstawowe możliwości takie jak kontrola nad ostrością, balansem bieli, ISO czy ekspozycją. Bardzo przydatną funkcją jest również możliwość zapisania do 10 stworzonych przez nas szablonów, do wykorzystania w naszych przyszłych dziełach. 

Ponadto apka VSCO ma własną społeczność użytkowników, jednak nie oczekujmy tego rodzaju interakcji, jakie daje nam Instagram, warto tutaj zaznaczyć, iż wszelkie zdjęcia, które opublikujemy na swoim profilu w tej aplikacji, są publiczne, nawet dla tych, którzy nie mają w niej konta, a jedyne ustawienia prywatności dotyczą udostępniania ustawień lokalizacji zdjęć. Z drugiej strony łatwo jest publikować zdjęcia z VSCO w dowolnym medium społecznościowym, gdyż aplikacja jest z nimi świetnie zintegrowana.

REKLAMA

Jaka aplikacja do przerabiania zdjęć jest najlepsza? Wszytko w Twoich rękach

Wszystkie darmowe aplikacje do przerabiania i obróbki zdjęć na telefon z naszej listy oferują przyzwoity zestaw opcji, jednak ostateczny wybór należy do Ciebie. Każda z nich posiada unikalne cechy, które poprawią twoje zdjęcia dosłownie za pomocą kilku kliknięć, zamieniając je w dzieła sztuki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz inwestować dużo czasu ani pieniędzy, aby tworzyć profesjonalnie wyglądające obrazy i treści cyfrowe. Wystarczy, że będziesz znał swoje preferencje i znajdziesz wśród polecanych aplikacji do obróbki zdjęć swojego faworyta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA