REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie /
 5. Oprogramowanie - Poradniki

Dyktafon online. Rejestrator głosu i nagrywanie dźwięku w sieci

Jak nagrać dźwięk w internecie? To nic trudnego. Najłatwiej jest użyć dyktafonu online. W sieci jest sporo rejestratorów głosu, które nie wymagają instalacji. Oto przykłady.

02.07.2022
14:13
Dyktafon online
REKLAMA

Nagrywanie wiadomości głosowych na smartfona to obecnie jeden z bardzo popularnych sposobów komunikacji. Czasami jednak zdarza się, że taką wiadomość trzeba stworzyć także na komputerze lub laptopie. Nie ma potrzeby pobierać specjalnego programu do rejestrowania dźwięku. Dyktafon online będzie działał w normalnej przeglądarce.

REKLAMA

Zwykle musisz pobrać i zainstalować różne programy dla każdego zadania z osobna, które chcesz wykonać na swoim komputerze. Jest to nie tylko dość czasochłonne i kłopotliwe, ale również negatywnie wpływa na działanie twojego komputera. Jednak dzisiejsze możliwości stron internetowych są już na tyle potężne, że możesz znaleźć tam szeroką gamę narzędzi online bez zbędnego instalowania.

Dyktafon online. Jaki rejestrator dźwięku wybrać?

Dotyczy to również tych, którzy szukają darmowych dyktafonów. Zamiast pobierać i instalować, możesz po prostu skorzystać ze strony internetowej do nagrywania dźwięku online. Takie strony mogą być bardzo przydatne, jeśli chcesz szybko tworzyć notatki głosowe, nagrywać wykłady, tworzyć narrację, śpiewać piosenkę lub cokolwiek innego, do czego możesz użyć mikrofonu.

Samo nagrywanie nie jest trudne, ale przy tak wielu usługach online, skąd możesz wiedzieć, które z nich są dla Ciebie odpowiednie?

Na szczęście nie musisz już szukać. Oto najlepsze dyktafony online:

Online Voice Recorder

Wariant: darmowy z wersją premium

To dyktafon online, dzięki któremu bez problemu nagrasz dźwięk przez przeglądarkę. Poza samą funkcją nagrywania, która jest bardzo prosta i przyjemna w użyciu, posiada jeszcze kilka dodatkowych opcji. Jest to między innymi możliwość odtworzenia i przycięcia wcześniej nagranego dźwięku. 

Szybki samouczek dotyczący korzystania z Online Voice Recorder

Najważniejsze funkcje:

 • Zapisuje nagrania w formacie MP3
 • Pozwala dostosować ustawienia mikrofonu
 • Posiada funkcję przycinania nagrań

rev

Wariant: darmowy z możliwością dokupienia funkcji transkrypcji

Nagrywanie i eksport plików dźwiękowych za pomocą rev jest zupełnie darmowe. Dzięki niemu szybko i łatwo stworzysz nagranie, które później bez problemu pobierzesz lub udostępnisz. Dodatkowo wszystkie nagrania stworzone za pomocą tego dyktafonu online są zaszyfrowane, więc nikt poza tobą nie będzie miał do nich dostępu.

rev oferuje szybką i łatwą edycję twoich nagrań online

Najważniejsze funkcje:

 • Łatwa edycja nagrań
 • Możliwość podglądu
 • Szyfrowanie nagrań

Link: rev

SpeakPipe

Wariant: darmowy z możliwością dokupienia premium

To naprawdę prosty, a przez to także przyjemny w użyciu dyktafon online. Uruchom nagrywanie za pomocą przycisku, a następnie nagraj dźwięk i udostępnij gdzie tylko chcesz. Przejrzysty interfejs i jasno opisane opcje sprawą, że z pewnością się nie zgubisz. 

SpeakPipe to dyktafon online z opcją nagrań w chmurze

Najważniejsze funkcje:

 • Działa na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych
 • Posiada opcję zapisu nagrań w chmurze
 • Wiele opcji eksportu

Link: SpeakPipe

telbee

Wariant: darmowy z płatną opcją premium

To proste w użyciu i intuicyjne narzędzie, dzięki któremu szybko nagrasz dźwięk w zaskakująco dobrej jakości bezpośrednio za pomocą mikrofonu. Następnie można udostępnić nagranie w mediach społecznościowych, wiadomości e-mail lub pobrać na dysk plik MP3. Jednakże jego wadą w podstawowej wersji jest ograniczenie czasowe, które pozwala nam nagrywać przez maksymalnie 60 sekund.

Rejestrator dźwięku telbee zawiera automatyczną transkrypcję nagrań

Najważniejsze funkcje:

 • Nagrywanie dźwięku z mikrofonu za pośrednictwem dowolnej przeglądarki
 • Automatyczna transkrypcja
 • Duży wybór opcji eksportu
 • Posiada rozszerzenie do Chrome

Link: telbee

WebAudioDemos

Wariant: darmowy

To zdecydowanie najprostszy dyktafon online w całym zestawieniu, ograniczające się w zasadzie do dwóch przycisków na całej stronie. Po wejściu na stronę wystarczy dać dostęp do mikrofonu, a następnie rozpocząć nagrywanie. Gdy zdecydujesz, że nagrywanie skończone, po prostu wybierz opcję pobierz

Najważniejsze funkcje:

 • Zapisuje nagrania tylko w formacie WAV
 • Nagrywa dźwięk w stosunkowo dobrej jakości
 • Bardzo prosty w użyciu
REKLAMA

Jak wybrać najlepszy rejestrator dźwięku online?

Powyższe zestawienie programów do nagrywania dźwięku najprawdopodobniej pozwoli Ci wybrać najlepszy dyktafon online do swoich potrzeb i wymagań. Jednakże przed wyborem platformy przejrzyj ich funkcje, sprawdź obsługiwane formaty, sprawdź opinie i łatwość użytkowania, a także odpowiedz sobie na najważniejsze pytanie, do czego jest ci to potrzebne? Ostatecznie rozważ choćby skorzystanie z płatnej wersji, a wszystko to po to, by uniknąć niepotrzebnych błędów i wpadek przy nagrywaniu. Wybór należy do ciebie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA