REKLAMA

Truth Social Donalda Trumpa już leży. Wystarczyło kilka godzin

To się nazywa start na pełnej. Serwis społecznościowy Truth wytrwał na baczność ledwie kilka godzin - i to nie od premiery, a od rozpoczęcia pierwszych testów. Potem padł na ziemię podziurawiony niczym polska Albicla kilka miesięcy temu.

21.10.2021 18.43
Truth Social Donald Trupm
REKLAMA

Niezłe tempo. Miałem dziś na godz. 15 do pracy i nawet nie zdążyłem się zorientować, o co chodzi z tym całym Truth Social, a już zdążyli narobić sobie przypału. Nadrabiam więc zaległość: Truth Social to nowy pomysł Donalda Trumpa, byłego prezydenta USA i znanego oszołoma, który wsławił się m.in. nakręceniem kilku tysięcy jemu podobnych do szturmu na Kapitol i różnymi innymi głupotami.

REKLAMA

Te głupoty lubił szerzyć w mediach społecznościowych, ale gdy odwalił numer z Kapitolem, Twitter, Facebook, Instagram i YouTube zbanowały go w końcu bezterminowo. Dzielny były prezydent wpadł jednak na taki sam pomysł, na jaki co jakiś czas wpadają polscy prawicowcy: załóżmy własne social media! Stop cenzurze! Wolność słowa! Sam Donald Trump mówi, że jego misją jest - uwaga - „stworzenie rywala dla konsorcjum liberalnych mediów”.

No, więc o to chodzi w tym całym Truth Social. I dziś zaczęły się zamknięte pierwsze testy. Tyle że Trump, podobnie jak Tomasz Sakiewicz i jego Albicla, zapomniał, że poza genialnym pomysłem na portal społecznościowy, trzeba mieć jeszcze dobrze opłaconych programistów. I u Trumpa, i u Sakiewicza tego zabrakło.

Donald Trump ogłasza Truth Social
REKLAMA

Widać to już kilka godzin po rozpoczęciu testów Truth Social. Amerykański Newsweek podaje, że portal został shakowany już po kilku godzinach. Mimo że testy były zamknięte, niezaproszeni użytkownicy też dawali radę rejestrować się na portalu. Ba - jeden z dziennikarzy założył konto na Mike'a Pence'a (były wiceprezydent USA), inny - na Donalda Trumpa. Media podają, że shakowane zostało także konto „donalddjtrump”, ale nie wiadomo, czy należało ono do polityka.

Gdy informacje te zaczęły wychodzić na jaw, mobilna wersja serwisu znikła z sieci. Sam portal ma rozpocząć oficjalną działalność na początku przyszłego roku. O ile dożyje. Portal, nie Trump.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA