REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Dla kogo iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i macOS Monterey? Lista urządzeń

Apple otworzył tegoroczną konferencję WWDC zapowiedzią aktualizacji prawie wszystkich oferowanych przez siebie systemów operacyjnych. Informujemy, które urządzenia Apple Watch, iPad, iPhone, iPod i Mac dostaną uaktualnienia.

08.06.2021
11:16
apple-wwdc-1
REKLAMA

WWDC to święto dla deweloperów. To ten moment w roku, w którym Apple informuje twórców oprogramowania o nowych sposobach, jakie można wykorzystać, by zarabiać jeszcze więcej na użytkownikach iPhone’ów, komputerów Mac i pozostałych sprzętów w ofercie. Nowości nie brakuje, a wirtualne wydarzenie nadal trwa – dziennikarze i deweloperzy właśnie przekopują się przez udostępnione przez firmę sesje i wykłady.

REKLAMA

Gwoździem programu były nowe wersje systemów operacyjnych Apple’a. Aktualizacje zostały zapowiedziane dla wszystkich wiodących platform. Ale… którzy użytkownicy faktycznie będą mogli się nimi cieszyć? Okazuje się, że będzie to duży zbiór osób. Nowe wersje systemów będą zgodne z nawet kilkuletnimi urządzeniami.

iOS 15 – dla kogo? Lista iPhone’ów zgodnych z nowym systemem.

apple-wwdc-10

Nowa wersja iOS-a gruntownie odświeży funkcję FaceTime, dzięki czemu ta stanie się konkurencyjna względem zdobywających popularność Zooma czy Google Meet. Możliwe będzie tworzenie i planowanie grupowych spotkań, w których będą mogli uczestniczyć też rozmówcy nieposiadający sprzętów Apple’a. System doczeka się też liftingu powiadomień, obsługi rozpoznawania pisma odręcznego i nowych rodzajów dokumentów. Pełna lista zmian znajduje się pod tym adresem.

Aktualizację do iOS 15 otrzymają następujące urządzenia:

iPadOS 15 – dla kogo? Lista iPadów zgodnych z nowym systemem.

apple-wwdc-1

iPady już niedługo będą wygodniejsze. Nowy system pozwoli w końcu na dowolne rozmieszczanie widżetów na ekranie domowym. Pojawi się też dedykowana kontrolka do obsługi pracy wielozadaniowej, ta zostanie ulepszona na kilka sposobów. Szczegóły znaleźć można w tym materiale.

Aktualizację do iPadOS 15 otrzymają następujące urządzenia:

watchOS 8 – dla kogo? Lista Apple Watchy zgodnych z nowym systemem.

Nowa wersja systemu będzie próbowała dbać o większy spokój swojego użytkownika, do czego przyda się aplikacja Mindfulness. Ulepszone też zostaną funkcja śledzenia snu i mechanizm rozpoznawania treningów. Ułatwione też zostanie wymienianie się zdjęciami ze znajomymi. Pełna lista zmian znajduje się w tym materiale.

Aktualizację do watchOS 8 otrzymają następujące urządzenia:

 • Apple Watch (trzecia generacja i nowsze)
 • Apple Watch SE

macOS Monterey – dla kogo? Lista komputerów Mac zgodnych z nowym systemem.

MacOS, podobnie jak iOS, zyska unowocześnioną wersję aplikacji FaceTime i szersze możliwości zarządzania powiadomieniami. Interesującą nowinką jest Universal Control, dzięki której podłączoną do Maca myszkę będzie można używać równolegle z iPadem. Pojawi się też obsługa skrótów Siri a także gruntownie odświeżone Safari. Pełna lista zmian znajduje się w tym materiale.

REKLAMA

Aktualizację do macOS Monterey otrzymają następujące urządzenia:

 • iMac (z końca 2015 r. i nowsze)
 • iMac Pro (z końca 2017 r. i nowsze)
 • Mac Pro (z końca 2013 r. i nowsze)
 • Mac Mini (z końca 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (z początku 2015 r. i nowsze)
 • MacBook Air (z początku 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (z początku 2016 r. i nowsze).
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA