REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

FaceTime ucieka z rezerwatu Apple na PC i Androida! Zoom ma poważnego rywala

Apple potężnie rozwija usługę FaceTime dotychczas dostępną wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Grupowe rozmowy będą możliwe na innych systemach, a możliwości FaceTime ulegną drastycznej rozbudowie. Zoom chyba ma powody do obaw.

07.06.2021
20:00
Ale zmiana: FaceTime od Apple będzie dostępny na PC i Androidzie
REKLAMA

Sprawdź wszystkie nowości: Konferencja Apple. WWDC 2021 - relacja, najważniejsze nowości

Większość posiadaczy sprzętów Apple doskonale wie, czym jest FaceTime. To usługa rozmów wideo rozciągająca się na systemy iOS, iPadOS oraz MacOS, pozwalająca prowadzić wideo-konferencje oraz wideo-czaty. Rozwiązanie nigdy nie było jednak tak popularne jak Teams, Zoom czy Skype z prostego powodu: jest ograniczone wyłącznie do posiadaczy urządzeń Apple. To nareszcie się zmienia.

REKLAMA

FaceTime wychodzi poza środowisko Apple. Wystarczy link, przeglądarka i gotowe.

W niedalekiej przyszłości posiadacze urządzeń Apple otrzymają możliwość organizowania i zapraszania do wideo-konferencji dowolnych użytkowników. Będzie to możliwe dzięki nowej, zapowiedzianej podczas WWDC 21 funkcji ShareLink. Tego typu linki zostaną powiązane z konferencjami, które możemy np. dodać do kalendarza, a następnie w nich uczestniczyć. Również na urządzeniu z systemem Windows lub Android, korzystając z przeglądarki internetowej.

ShareLink ma być kompatybilny z naszą książką kontaktową oraz szeregiem aplikacji, dzięki czemu odpowiednio wczesne wysłanie znajomym zaproszeń do konferencji ma być równie proste jak na platformach Zoom czy Teams.

Wspólne oglądanie seriali... na FaceTime.

 class="wp-image-1739595"

Będąc przy wspólnych rozmowach, FaceTime zostanie ulepszony o szerokie możliwości dzielenia się zawartością na ekranie. Nowe narzędzia SharePlay pozwolą na jednoczesne odtworzenie wideo w oknach wszystkich rozmówców bądź wyświetlanie tych samych zdjęć albo slajdów. System ma cechować odporność na opóźnienia oraz wysoki poziom synchronizacji między uczestnikami wideo-rozmowy.

Apple poinformowało, że część dostawców usług audio i wideo już teraz jest gotowa wspierać rozwiązanie SharePlay. Narzędzie będzie kompatybilne m.in. z platformami VoD Disney+, HBO Max oraz Twitch. Możemy także oczekiwać kompatybilności z usługami Apple, jak Apple TV+ czy Apple Music.

Dzięki iOS 15 FaceTime stanie się znacznie lepszy w obszarze audio oraz wideo.

REKLAMA

Platforma do wideo-czatu Apple w końcu doczeka się filtrów mikrofonu z prawdziwego zdarzenia - eliminujących szum oraz niechciane źródła dźwięku po stronie osoby mówiącej. Do tego dojdzie alternatywny tryb, wyciągający i harmonizujący dźwięki otoczenia z głosem użytkownika. Chcesz pochwalić się śpiewem ptaków podczas wideo-rozmowy na spacerze? Proszę bardzo.

Do tego FaceTime zaoferuje widok wielu okien rozmówców w stylu grid - ułożonej siatki wykorzystującej maksimum dostępnej powierzchni. Będziemy mogli także rozmazać tło znajdujące się za nami, z kolei platforma otrzyma wsparcie dźwięku kierunkowego, korespondującego z układem miniaturek poszczególnych rozmówców. Według Apple buduje to bardziej naturalny efekt, jak gdyby wszystkie osoby znajdowały się w jednym pomieszczeniu.

Sprawdź wszystkie nowości: Konferencja Apple. WWDC 2021 - relacja, najważniejsze nowości

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA