REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Chmura Google będzie dostępna w każdym zakątku Ziemi. Ale najpierw poleci w kosmos dzięki SpaceX

Współpraca pomiędzy SpaceX i Google Cloud to wspaniała wiadomość dla użytkowników tej drugiej usługi. Oznacza to bowiem możliwość korzystania z niej absolutnie na całym świecie za pośrednictwem szerokopasmowego internetu udostępnianego przez satelity Starlink.

Chmura Google leci w kosmos. Firma nawiązała współpracę ze SpaceX
REKLAMA

W ramach tej współpracy stacje naziemne Starlink zostaną zainstalowane na terenie centrów danych Google. Na początek marketingowa gadka, za chwilę wyjaśnimy, o co chodzi.

REKLAMA

— Rozwiązanie to pozwoli na bezpieczne i niezawodne przesyłanie danych pomiędzy siecią satelitów Starlink i brzegowymi węzłami sieci naziemnej Google. Tego typu połączenie będzie stabilne i szybkie - sieć Google Cloud w połączeniu z możliwościami połączeń satelitarnych oferowanych przez satelity Starlink zapewni klientom prywatnym i firmom bezproblemowe połączenie z chmurą z każdego miejsca na Ziemi, dzięki czemu klienci korporacyjni na przykład będą mogli korzystać z krytycznych aplikacji biznesowych praktycznie wszędzie. - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Sieć Starlink ze zintegrowaną chmurą Google

W praktyce oznacza to, że wszystkie firmy i organizacje korzystające z usług Google będą miały do nich dostęp z dowolnego miejsca, bez większych opóźnień i innych problemów. A to sprawia z kolei, że chmurą Google'a zainteresują się nowi klienci, którzy do tej pory, z powodów związanych z lokalizacją nie mogli pozwolić sobie na korzystanie z aplikacji uruchamianych na zdalnym serwerze.

Co więcej, połączenie sił Google'a i SpaceX rozwiązuje też problem korzystania z chmury zagranicą. Łączenie się z siecią satelitów możliwe jest z każdego miejsca na ziemi, z pominięciem lokalnych telekomów i dostawców internetu, co dla firm, które przesyłają bardzo wrażliwe dane pomiędzy swoimi zespołami rozproszonymi po całym świecie na pewno będzie sporą zachętą.

REKLAMA

— Połączenie szybkiego, szerokopasmowego łącza Starlink o niskim opóźnieniu z infrastrukturą i możliwościami Google zapewnia globalnym firmom bezpieczne i szybkie połączenie z siecią, jakiego oczekują nowoczesne organizacje. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Google, by udostępniać takie możliwości firmom, organizacjom sektora publicznego i wielu innym grupom działającym na całym świecie - mówi Gwynne Shotwell, dyrektor operacyjny SpaceX

Przewidywany termin udostępnienia usług Google zintegrowanych w sieci Starlink dla klientów korporacyjnych to druga połowa 2021 r. Do tego czasu lokalni dostawcy internetu mogą spać spokojnie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA