REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Podjarał cię ekranik do selfie w Xiaomi Mi 11 Ultra? Możesz mieć taki w iPhonie

Jedną z głównych cech fotograficznego Xiaomi Mi 11 Ultra jest ekranik do selfie umieszczony na tylnej ściance smartfona. Jeśli używasz Apple Watcha, podobne rozwiązanie masz na wyciągnięcie ręki.

27.05.2021
6:00
Nie tylko Xiaomi Mi 11 Ultra może mieć ekranik do selfie
REKLAMA

Xiaomi Mi 11 Ultra to w mojej opinii najlepszy fotograficzny smartfon z Androidem. Na potężnej wyspie aparatów mieści dodatkowy ekranik, który umożliwia robienie zdjęć selfie przy użyciu głównego obiektywu.

REKLAMA
 class="wp-image-1718985"

To rozwiązanie zapewnia dużo wyższą jakość zdjęć selfie, bowiem główny aparat jest nieporównywalnie lepszy od malutkiego aparatu do selfie umieszczonego z przodu smartfona. Do tego mamy możliwość zrobienia selfie przy użyciu dodatkowych obiektywów.

Im gorsze warunki oświetleniowe, tym większy przeskok jakościowy zobaczymy przy fotografowaniu tylnym obiektywem.

Niewiele osób o tym wie, ale każdy posiadacz Apple Watcha może korzystać z podobnej funkcji.

 class="wp-image-1725063"
Apple Watch w roli podglądu kadru. Opaska Sport Loop pozwoli bezpiecznie umieścić zegarek na smartfonie.

Jeśli masz Apple Watcha, to masz również iPhone’a, a taki zestaw pozwala uzyskać ci taki sam efekt, jak daje Xiaomi Mi 11 Ultra. Jasne, nie będzie to tak eleganckie i minimalistyczne rozwiązanie jak w przypadku Xiaomi, ale sprawdzi się równie dobrze, a nawet lepiej.

Apple Watch może pełnić podgląd kadru przy fotografowaniu głównym aparatem iPhone’a. Co więcej, taki podgląd działa również przy filmowaniu, w odróżnieniu od rozwiązania z Xiaomi Mi 11 Ultra. To sprawia, że Apple Watch może sprawdzić się jako podgląd przy kadrowaniu vlogów. Skok jakości w głównym aparacie przy wideo będzie jeszcze wyższy niż przy zdjęciach.

Jak wykorzystać Apple Watcha w roli podglądu kadru?

To proste. Wystarczy otworzyć menu wszystkich aplikacji naciskając okrągłą koronę. Aplikacja, której potrzebujemy, to „Pilot aparatu”. Po jej wybraniu iPhone uruchomi aparat, a my możemy sterować migawką i funkcjami wprost z Watcha.

 class="wp-image-1725066"
Działa też podgląd kadry przy fotografowaniu i filmowaniu w pionie.
REKLAMA

Domyślnie mamy ustawiony trzysekundowy timer, a aparat do tego wykona serię ujęć, z których następnie możemy wybrać jedno najlepsze. Aplikacja na Watcha ma jednak wiele ustawień, w których możemy wybrać m.in., czy chcemy zachować Live Photo i czy interesuje nas HDR.

Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by wykorzystać podgląd na Watchu do zdjęć robionych na odległość, np. ze statywu. Moim zdaniem najciekawszą opcją jest jednak podgląd kadru w wideo, bo umożliwia to vlogowanie iPhone’em z zupełnie nową jakością. A na marginesie, warto podkreślić, że zestaw widoczny na zdjęciu (iPhone XR i Apple Watch Series 5) kosztuje 2/3 tego, ile trzeba wydać na Xiaomi Mi 11 Ultra.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA