Tech  /  News

Sony ostrzega: kupowanie cyfrowych gier na PlayStation 4 i 5 może być teraz trudniejsze

Picture of the author

Do standardu 3-D Secure (3DS) teoretycznie powinniśmy zdążyć się przyzwyczaić, wszak unijna dyrektywa weszła w życie jeszcze we wrześniu 2019 roku. Konsekwencje zmian odczuwalne są jednak do dziś, a przekonają się o nich właściciele PlayStation 5 i PlayStation 4. 

Wprowadzane są właśnie nowe przepisy związane z płatnościami. Mogą one w ciągu kilku najbliższych miesięcy wpływać na kupowanie cyfrowej zawartości na PlayStation 4 i PlayStation 5 - informuje Sony swoich klientów w mailu. 

Firma zaznacza, że problemy mogą występować głównie przy próbach opłacenia zamówienia kartami kredytowymi i debetowymi. Osoby korzystające z PayPala i innych obsługiwanych przez Sony metod płatności na ewentualne błędy powinni natykać się rzadziej, a najprawdopodobniej wcale.  

O jakich problemach mowa? Przede wszystkim chodzi o odrzucenie transakcji. 

Banki, wydawcy kart płatniczych i instytucje związane z płatnościami dostosowują właśnie swoje zabezpieczenia do norm PSD2.  Nowy standard bezpieczeństwa, 3-D Secure (3DS), będzie wymagał od kupujących przejścia dodatkowych zabezpieczeń, takich jak wpisanie jednorazowego hasła (otrzymanego na telefon komórkowy) lub odpowiedzenie na pytanie kontrolne - wyjaśnia Sony. 

Kupujesz cyfrowe wersje gier na PlayStation 5 czy PlayStation 4? Teraz lepiej rób to na komputerze. 

Co ciekawe, korzystanie z przeglądarkowej i mobilnej wersji PlayStation Store ma być - przynajmniej według Sony - pozbawione tych problemów. Perturbacje dotyczą więc tylko konsolowej aplikacji. Gigant radzi przejście na komputerowe bądź smartfonowe zakupy. 

Jeśli jednak ktoś będzie miał problemy i tu, i tu, innego wyjścia nie ma: kontakt z bankiem. Tam użytkownik powinien się dowiedzieć, kiedy wprowadzany przez bank lub wydawcę karty system 3DS zacznie działać na konsolach. 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst