Operatorzy  / News

Abonenci Orange już mogą za darmo aktywować 5G w aplikacji Mój Orange

Picture of the author

Koniec z podziałem na lepszych i gorszych abonentów. Orange uruchomił właśnie możliwość darmowego przyłączenia się do sieci 5G niezależnie od wykupionego planu. I wskazuje na możliwość samodzielnego włączenia dostępu w aplikacji Mój Orange.

Dostęp do sieci 5G w ramach sieci Orange był do tej pory ciut ograniczony. Poza zgodnym z nową siecią urządzeniem – co akurat jest oczywiste – możliwość skorzystania z łączności cyfrowej nowej generacji dostępna była tylko w kilku planach abonamentowych. Konkretniej: w Orange Love, w Planie Mobilnym 75, w Orange Flex przy zobowiązaniu co najmniej 80-złotowym i w prepaidzie za 39 zł.

Teraz dostępność darmowego dostępu sieci 5G się zwiększa. Niestety, nie objęła jeszcze wszystkich klientów sieci Orange, a tylko do osób z umowami abonamentowymi. Oferta ma charakter tymczasowy – ów darmowy dostęp ma być wyłączony 30 kwietnia bieżącego roku. Zgaduję, że do tego czasu przygotowana zostanie nowa, właściwa oferta.

Dostęp do 5G za darmo dla abonentów Orange. Włączymy go w aplikacji Mój Orange.

Możliwość włączenia dostępu do 5G pojawiła się zarówno w aplikacji webowej Mój Orange, jak i tej mobilnej. Na oficjalnym blogu Orange pojawił się też instrukcja obsługi pokazującą, jak uaktywnić wspomniany dostęp w pięciu łatwych krokach:

Orange szybko i chętnie udostępnia swoim klientom najświeższe nowinki ze świata telekomunikacji. Nie tylko jest jednym z liderów w kwestii wdrażania 5G – ale też szybko wprowadza inne nowości takie jak eSIM czy obsługę usług pochodzących od producentów samych urządzeń.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst