Alior Bank zrealizował inwestycję z PayPo i szuka nowych wyzwań

Lokowanie produktu

RBL_VC, fundusz CVC należący do Alior Banku, dotychczasowy udziałowiec i strategiczny inwestor PayPo, zakończył inwestycję w spółkę, realizując znaczny zysk. To naturalna konsekwencja osiągnięcia wszystkich zakładanych celów współpracy. Cały 20-proc. pakiet udziałów w fintechu oferującym odroczone płatności został wykupiony przez jej obecnych udziałowców.

31.01.2021 09.34
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile

Fundusz CVC Alior Banku realizuje ponadprzeciętny zysk z inwestycji w PayPo. Jego pakiet wykupują obecni udziałowcy spółki. Jacek Taraśkiewicz, Dyrektor Departamentu Usług Inwestycyjnych i RBL_VC w Alior Banku, przekonuje że nowoczesne rozwiązania technologiczne to obszar, w którym Alior Bank od zawsze wyznaczał nowe standardy.

Alior Bank był z PayPo ponad dwa lata

Fintech PayPo, lider polskiego rynku płatności odroczonych, zamknął ubiegły rokrekordem ponad 3mln obsłużonych transakcji i ponad 20 mln zł przychodu. Napoczątku stycznia br. doszło do transakcji, w wyniku której swój 20-proc. pakietudziałów w spółce sprzedał Alior Bank, który jako strategiczny inwestor wspierałjej rozwój od listopada 2018 r. Nabywcami walorów zostali obecni udziałowcyPayPo, co oznacza, że polski fintech stał się w większości własnością kadryzarządzającej spółką.

Zdaniem Radosława Nawrockiego, prezesa i założyciela PayPo, osoby związane ze startupem PayPo podejmując współpracę z Alior Bankiem ponad 2 lata temu, widzieli w niej olbrzymią szansą na przyspieszenie wzrostu.

Zaczęło się od programu RBL_Start

Alior Bank postawił na polski fintech PayPo w listopadzie 2018 r., kiedy objął wnim 20 proc. udziałów. Wcześniej obie strony nawiązały współpracę w ramachtrwającego od połowy września programu akceleracyjnego RBL_Start.

Od tego czasu PayPo z początkującego startupu stało się ważnym graczem rynku finansowego, co pozwoliło nam zrealizować wysoką stopę zwrotu. Według Tomasza Serwana to najlepszy dowód na to, że RBL_VC poza wspieraniem innowacji jest również rentownym obszarem działalności Alior Bank, który ma być nadal rozwijany.

*Materiał powstał przy współpracy z Alior Bank

Lokowanie produktu
Najnowsze