REKLAMA

Matura 2020 – sprawdź wyniki, póki serwery działają

Jak wam poszły matury 2020? Informujemy, gdzie szukać informacji o egzaminie. Warto zachować spokój – dziesiątki tysięcy maturzystów istotnie obciąża państwowe serwery, więc te w każdej chwili mogą ulec awarii.

11.08.2020 05.51
Próbny egzamin ósmoklasisty język polski
REKLAMA

To już ostatni etap. Po egzaminie przyszedł czas na sprawdzenie, jak nam poszło. Wszak matura to nie tylko dokument potwierdzający stopień naszego wykształcenia, ale również – przynajmniej dla pewnej części absolwentów szkół średnich – przepustka na uniwersytet, akademię lub politechnikę.

REKLAMA

Przyszła więc ta sądna chwila. Już niedługo na serwerach komisji pojawią się wasze wyniki. Radzimy zachować spokój – rzeczone serwery będą musiały wytrzymać napór tysięcy uczniów ciekawych swojej przyszłości. Należy się spodziewać tymczasowych awarii. Póki co, wszystko działa, jak należy.

Matury 2020 – gdzie sprawdzić wyniki?

Wyniki matur na rok 2020 zostaną opublikowane o godzinie 9:00. Będą dostępne na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Wyniki nie będą publiczne – każdy, by móc sprawdzić swoje, będzie musiał podać dane logowania. Są to numer PESEL (login) oraz hasło otrzymane w szkole. Jeżeli z jakiegoś powodu hasło zostało zagubione, nie mamy innego wyjścia jak zwrócić się do szkoły po nowe.

REKLAMA

Matura 2020 – jak wam poszło?

Aby zdać egzamin dojrzałości w kryterium podstawowym, należy uzyskać nie mniej niż 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Matura rozszerzona pozbawiona jest kryterium punktowego – wystarczy podejść do testu rozszerzonego, by egzamin został uznany za zdany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA