To był bardzo aktywny rok dla pomarańczowych. Orange podsumowuje 2018 r.

Lokowanie produktu

To był bardzo dobry rok dla jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce.

10.01.2019 12.40
orange lte orange 2018

Sieci stuknęło 20 lat, a wirtualnemu nju należącemu do Orange – 5. Widoczne było przyspieszanie sieci, zwiększanie jej zasięgu i przygotowania na skok w przyszłość. Orange podsumował 2018 r. i wygląda na to, że pomarańczowy operator naprawdę ma się czym chwalić.

Orange w 2018 roku – jest co świętować!

W lutym, we wsi Kozerki, operator celebrował otwarcie setnej Pracowni Orange, czyli multimedialnej, dostępnej dla wszystkich świetlicy, w której okoliczni mieszkańcy mogą szlifować swoje umiejętności z zakresu nowych technologii.

W marcu ukazał się raport CERT, podsumowujący zagrożenia czyhające na nas w sieci i sposoby, w jaki możemy sobie z nimi radzić. W ciągu roku systemy monitorujące sieć operatora zarejestrowały około 1000 incydentów bezpieczeństwa miesięcznie. CyberTarcza – autorskie rozwiązanie zabezpieczające użytkowników sieci Orange Polska, ochroniła w ciągu roku ponad 320 tys. klientów.

W zeszłym roku telekom skupiał się przede wszystkim na poszerzaniu zasięgu. Do połowy roku w całej Polsce stanęło ponad 1500 nowych stacji bazowych.

Operator w ubiegłym roku znacząco przyspieszył. I to dosłownie. W sierpniu Orange ogłosił podniesienie szybkości internetu światłowodowego do 1 Gb/s, tym samym zaskakując klientów, którzy wykupili w ubiegłym roku pakiet 600 Mb/s – ich internet przyspieszył bez dodatkowych opłat.

Jakby tego było mało, kilka miesięcy później operator pilotażowo wprowadził ofertę na światłowód o prędkości aż 5 Gb/s dla firm. Osobiście bardzo liczę na to, że w 2019 r. program wyjdzie z fazy pilotażu i będę mógł skorzystać z takiej szybkości transferu we własnym domu.

Przy całej pracy operator nie zapomniał też o dobrej zabawie, o czym mogliśmy się przekonać goszcząc na Orange Warsaw Festival, w czasie którego klienci Orange Polska przesłali aż 3,35 TB danych! Z czego 80 proc. z wykorzystaniem sieci 4G.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości telekom podarował nadajnik z czasów II Wojny Światowej nowopowstającemu Muzeum Historii Polski.

Operator w 2018 r. przygotował się też do wejścia w przyszłość, testując sieć 5G. Ogólnopolskiego wdrożenia tej technologii pewnie nie doczekamy w 2019 r., głównie ze względu na ograniczające operatorów regulacje prawne, ale 2020 r. jest już jak najbardziej realnym terminem. Nim jednak wszyscy skorzystamy z dobrodziejstw 5G, Orange przyspieszyło działanie LTE w niektórych miastach.

Milion klientów pakietów Orange Love - kolejny kamień milowy.

Końcówka roku przyniosła też miłą niespodziankę, szczególnie dla posiadaczy najnowszych iPhone’ów – pomarańczowy operator jako pierwszy w Polsce wdrożył wsparcie dla technologii eSIM.

Jest jeszcze jedno novum z ubiegłego roku, którym Orange nie chwali się w infografice, a powinno – mówię o pilotażowym wdrożeniu podpisu elektronicznego w 20 salonach. To zmiana kolosalna zarówno z punktu widzenia wygody użytkownika, jak i ochrony środowiska. U operatorów zazwyczaj konieczne jest zadrukowanie ogromnej liczby kartek papieru. Tablety do elektronicznego podpisu w salonach sprawią, że teraz wszystkie niezbędne dokumenty otrzymamy w formie cyfrowej, zamiast archaicznego i mało ekologicznego papieru.

Nic tylko pogratulować. I życzyć pomarańczowym, by nie zabrakło im „pary” na równie aktywny 2019 rok.

 class="wp-image-866086"

*Materiał powstał we współpracy z Orange Polska

Lokowanie produktu
Najnowsze