1. SPIDER'S WEB
  2. Social media
  3. Tech
  4. Technologie

Dalajlama jak papież Franciszek i Kim Kardashian. Od dziś ma swoją aplikację mobilną

Dalajlama jak papież Franciszek. Od dziś ma swoją aplikację
121 interakcji
dołącz do dyskusji

Kancelaria Dalajlamy opublikowała aplikację, dzięki której już nigdy nie przegapisz ważnych momentów z życia duchowego przywódcy buddystów tybetańskich. 

Kancelaria Jego Świętobliwości ogłosiła w mediach społecznościowych, udostępnienie w App Storze nowej aplikacji Dalai Lama. Będzie ona informowała na bieżąco o jego poczynaniach, umożliwi streamowanie wydarzeń z jego udziałem i pozwoli lepiej zapoznać się z głoszonymi przez mnicha naukami.

Przywódcy religijni nie boją się technologii.

Ten ruch wydaje się zaskakujący tylko na pierwszy rzut oka. Dalajlama od dawna wypowiada się ciepło o mediach społecznościowych i stara się je wykorzystywać do szerzenia swoich nauk. Oficjalne konto na Twitterze obserwuje 16,6 mln osób, a na Facebooku ponad 13 mln.

Dwaj najwięksi współcześni przywódcy duchowi, nie tylko nie uciekają od technologii, ale szukają nowych sposobów, żeby ją wykorzystać do kontaktu z wyznawcami. Podobną aplikację ma papież Franciszek. Na Twitterze możemy znaleźć konta głowy Kościoła katolickiego w różnych językach.

Dalajlama, jak Madonna i Kim Kardashian.

Sam pomysł to nic nowego. Wielu celebrytów, korzystając ze swojej popularności, wypuściło na rynek aplikacje firmowane swoim imieniem. Ma taką Madonna czy Tom Hanks, a Kim Kardashian ma - oczywiście - dwie. Jedne pozwalają śledzić ze szczegółami życie ulubionej gwiazdy, a inne to produkt tylko sygnowany jej nazwiskiem i wizerunkiem.

Religia online?

Coraz odważniej z internetem eksperymentują przedstawiciele różnych religii. Chociaż spowiedź online nadal nie jest uznawana przez kościół, to rekolekcje przez Internet cieszą się dużym powodzeniem.

Podstawą wielu religii jest wspólnota i wymienianie się doświadczeniem, dlatego coraz więcej grup świeckich  spotyka się regularnie w różnych serwisach internetowych i grupach na Facebooku.