REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Ta polska opaska dosłownie łączy przyjemne z pożytecznym

Często zapominamy, że seks jest aktywnością fizyczną. Zresztą w świecie, w którym Apple po cichutku wprowadza do HealthKit kalenadrz menstruacyjny określając to jako “reproductive health” czasem ciężko mówić o seksie, genitaliach, tym bardziej o przyjemności i satysfakcji. Polsko-amerykański startup Lovely Inc. jednak się nie boi i stąd Lovely - tracker aktywności seksualnej z dodatkowymi, fajnymi funkcjami.

Ta polska opaska dosłownie łączy przyjemne z pożytecznym
REKLAMA
126 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Lovely to pierścień na penisa mierzący aktywność podczas stosunku, jednocześnie stymulujący łechtaczkę kobiety. W Lovely znajdują się czujniki ruchu, a aplikacja analizuje dane i z pomocą kilku informacji od użytkowników prezentuje analizę stosunku. Jeden z twórców Lovely, Jakub Konik, mówi że po konsultacjach z seksuologami okazało się, że liczenie kalorii spadło na dalszy plan - dzięki danym można udzielać parom spersonalizowane porady jak czerpać więcej przyjemności z seksu.

Green_Lovely_Marmur

Sama opaska ma być uniwersalna pod względem rozmiarów - jest elastyczna i jednocześnie pełni funkcję “wzmacniacza” przyjemności i wytrzymałości u mężczyzny. Po testach dziesiątek przeróżnych produktów ekipa Lovely doszła do wniosku, że najlepiej sprawdzają się wibratory umieszczone pionowo na pierścieniach. Lovely zyskało więc kształt, który anatomicznie dopasowuje się do intymnych części kobiety i przenosi wibracje w całej górnej części, stymulując łechtaczkę.

Miałam wątpliwości co do użyteczności zwłaszcza aplikacji. Niestety wiele produktów z kategorii nowoczesnych gadżetów erotycznych ma jedną, sporą wadę - wymagają uwagi, tak że czasem rozpraszają i nawet niszczą nastrój, odbierają spontaniczność i część zabawy. Zapewniono mnie jednak, że interakcje z aplikacją będą ograniczone do minimum. Użytkownicy wybierają pozycje, których użyli, oceniają sam stosunek w pięciogwiazdkowej skali i podają, jakie są ich chęci do kolejnych zbliżeń. Całość osadzona jest w raporcie po zbliżeniu, z których można dowiedzieć się informacji o sobie i stosunku.

Zastanowiło mnie, jak Lovely pozycjonuje się wśród opasek fitness, z których część dostaje już funkcje monitorowania aktywności seksualnej. Jakub Konik odpowiada, że przeznaczenie odgrywa sporą rolę:

Lovely jest skupione na jednym aspekcie aktywności - na seksie - i jest do tego przygotowane w każdy możliwy sposób. Przede wszystkim jest to umieszczenie Lovely w pobliżu obręczy biodrowej, co pozwala na dokładne monitorowanie ruchu obu ciał podczas stosunku w najbardziej odpowiednim do tego miejscu. Ponadto współpracujemy z seksuologami i biotechnologami, którzy łączą wiedzę z zakresu seksuologii i motoryki w całość, oraz osadzają ją w algorytmach Lovely i Lovely App.

Opaski starają się monitorować wszystkie aktywności i przez to w żadnej z nich nie są zbyt dobre. Dlatego nasza specjalizacja pozycjonuje nas na pozycji wygranej z każdą istniejącą w tym momencie na świecie opaską fitness.

lovely

Na polskich serwisach wyczytałam, iż autorzy nie wiedzą, do czego ma służyć Lovely, po co w ogóle powstaje? Sam fakt przedłużania stosunku u mężczyzny czy stymulacji kobiety jest już przecież wystarczającym uzasadnieniem. Rynek gadżetów erotycznych rozwija się w szybkim tempie, a co chwilę pojawiają się nowości typu pulsatory czy wibratory solo i dla par sterowane zdalnie, sprzężone z aplikacjami, muzyką czy audiobookami.

Jednak sam pomysł mierzenia aktywności w czasach szału na trackery fitness ma też sens. Świadomość satysfakcji z życia seksualnego rośnie z każdym rokiem, jakość pożycia staje się równie istotna, co sam fakt jego istnenia. Urządzenie, które dostarczy dodatkowej przyjemności i dodatkowo zmierzy i poradzi, co robić by było jeszcze lepiej, wszystko w parach, budując otwartość pomiędzy partnerami, brzmi całkiem nieźle.

DSC_6233

Nie wiem, na ile Lovely sprawdzi się w działaniu, na razie firma prowadzi zbiórkę funduszy na Indiegogo. Jakub Konik mówi, że istnieje już działający prototyp, opracowane są już także metody produkcji, a fundusze potrzebne są na produkcję oraz przeprowadzenie procesu certyfikacji.

REKLAMA

Biznes gadżetów erotycznych może być zdradliwy, wystarczy jeden błąd w produkcie, by zabić go całkowicie. Na przykład niewystarczająco wydajna (ładowana indukcyjnie) bateria może sprawić, że użytkownicy będą niezadowoleni.

Jednak życzę Lovely zrealizowania celu kampanii i wypuszczenia na rynek finalnego, dobrego produktu. Pewnie nie w Polsce, ale za granicą ma szanse na sukces. Wystarczy poczytać historię pary, która stworzyła chyba najbardziej rozpoznawalny wibrator dla par We-Vibe by wiedzieć, że jest możliwy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA